Organizacja pracy przedszkola od 1.09.2020r.

Wkrótce rozpoczynamy kolejny rok szkolny.

W związku ze zbliżającym się końcem wakacji  Przedszkole  już niebawem powita Was Drodzy Rodzice i dzieci , by wkroczyć w kolejny rok szkolny 2020/2021.

W tych trudnych dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa czasach będziemy  pracować  nadal na zasadach obowiązujących przy pandemii CODIV-19, zgodnie z zaleceniami GIS i MEN  i wytycznymi  Prezydenta Miasta Białegostoku .      

Was Kochani Rodzice proszę o wyrozumiałość , cierpliwość i nadzieję , że czas ten przeminie i będziemy mieli szansę znów cieszyć się Waszą obecnością w przedszkolu – Joanna Sławomira Laskowska – Dyrektor Tęczowego Przedszkola.

W związku z tym wszyscy rodzice zobowiązani są do : zapoznania się i zastosowania się do procedur bezpieczeństwa obowiązujących  we wszystkich białostockich przedszkolach w okresie pandemii:

PROCEDURA BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19  OBOWIĄZUJĄCA NA TERENIE PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO NR 12 „TĘCZOWE” W BIAŁYMSTOKU.pdf

Procedura_na_wypadek_stwierdzenia_podejrzenia_zakazenia.pdf

Podział na grupy przedszkolne, nauczyciele, sale, dzieci od 1.09.2020r.

Wytyczne_przeciwepidemiczne_Głównego_Inspektora_Sanitarnego_z_25_sierpnia_2020_r.pdf

i odesłania skanu deklaracji na adres e-mailowy: ps12@um.bialystok.pl. do 31.08.2020r. (lub wydrukowania wypełnionej i podpisanej deklaracji i wrzucenia jej do skrzynki w przedsionku przedszkola)

i przyniesienia go do przedszkola 01.09.2020 r. wraz z przyprowadzonym dzieckiem.

 

A oto podstawowe zasady obowiązujące od pierwszego września:

1. Do szatni mogą wchodzić jedynie rodzice dzieci 3-letnich z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego (maseczka, dezynfekcja rąk przy wejściu).

2. Rodzice dzieci starszych odprowadzają dziecko do drzwi wejściowych do budynku, tam przekazują dziecko dyżurującemu pracownikowi przedszkola, który pomaga przebrać się dziecku w szatni i odprowadza je do sali.

3. Godziny pobytu dziecka w przedszkolu będą rejestrowane przez pracowników przedszkola za pomocą systemu „Stoperek”.

4. W grupach dzieci 3 i 4-letnich będzie organizowane leżakowanie .

5. Rodzic ma obowiązek przyprowadzania i odbioru dziecka w wyznaczonych godzinach (6.30 – 8.30 przyprowadzanie, od 14.30 odbieranie dzieci). Rodzice dzieci 3-letnich w okresie adaptacyjnym mogą odbierać dzieci wcześniej.

  •  PRZEWIDYWANE GODZINY PRACY PRZEDSZKOLA : 6.30-17.30 grupy na parterze, 1 wejście
  • PRZEWIDYWANE GODZINY PRACY PRZEDSZKOLA : 6.30-16.30 grupy na 1 piętrze, 2 wejście
  • ODDZIAŁY DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH: 6.30-16.30


Starsze wpisy