Troskliwe Misie

Zadania dla dzieci z Troskliwych Misiów =)

data: 13.04.2021r.

Witajcie Misiowe Rodzinki

Jakże gwarno i tłoczno robi się w Domowych Misiowych Zakątkach na wiosnę. W minionym tygodniu gościli u Was przyjaciele z wiejskiego podwórka, a już teraz przybywają dinozaury – prehistoryczne stworzenia. Mamy nadzieję, że bardzo Was ucieszy to spotkanie, bo często w przedszkolu wspominacie o dinozaurach i jeśli garderoba noszona przez Was Misiaki o czymś świadczy, to możemy sądzić, że wyjątkowo je lubicie.

W tym tygodniu rozpoczynamy tematykę ph „Były sobie dinozaury”. Wspólnie spróbujemy odpowiedzieć na pytanie „co wiemy o dinozaurach”, „jak żyły” i „dlaczego wyginęły”. Postaramy się odkryć tajemnice skamieniałości i zaopiekujemy się malutkim Dinusiem. A, że jesteśmy ciekawskimi Misiakami, to chętnie też policzymy ile mamy dinozaurów i przy okazji urządzimy im Park Jurajski. Oczywiście nie możemy nic zrobić same, więc po raz kolejny, prosimy Was Rodzice o pomoc i wspólną zabawę z dziećmi. Dziękujemy.

Misiowi Rodzice

Zaproponowane przez nas zadania w tematyce tygodniowej są różnorodne. Mamy nadzieję, że uda się Wam wydrukować dzieciom chociaż kilka z nich.

Prosimy dopilnujcie, aby Misiaki miały możliwość wykonania kilku ćwiczeń grafomotorycznych. Być może są to już ostatnie zajęcia zdalne i niedługo wszyscy wrócimy do przedszkola i normalności, czego oczywiście wszystkim i nam życzymy.


Pozdrawiamy 

Misiowe panie: Iwonka i Ania

* Tematyka tygodniowa: „Były sobie dinozaury” 12.04 – 16.04.2021r.

____________________________________________________

data: 6.04.2021r.

Drogie Misiowe Rodzinki!

Czas świąteczny już za nami… Mamy nadzieję, że Wasze brzuszki wypełnione są po brzegi świątecznymi smakołykami, a serduszka przepełnione wspaniałymi wspomnieniami cudownych chwil spędzonych w gronie najbliższych osób. Już nie możemy się doczekać, kiedy podzielicie się z nami wrażeniami z tego czasu oraz pochwalicie się, co podarował Wam wielkanocny zajączek.

Po świątecznych przygotowaniach nadszedł czas, aby Domowe Misiowe Zakątki odwiedzili liczni przyjaciele. Zapytacie pewnie skąd do nas przybędą… Odpowiedź jest krótka: ze wsi. Dlatego też w tym tygodniu zajmiemy się tematyką ph.: „Przyjaciele z wiejskiego podwórka”. Wspólnie sprawdzimy, co słychać na wsi: poznamy zwierzęta żyjące na wiejskim podwórku, ich dzieci i domki, podejmiemy próbę rozpoznawania ich po odgłosach, a także nauczymy się je naśladować. Ponadto, nauczymy się piosenki opowiadającej o tym, co dają nam ci niezastąpieni przyjaciele oraz wyczarujemy jednego z nich z odbicia własnej rączki na kartce papieru. Jak widać, przed nami sporo pracy, a czasu w tym tygodniu troszkę mniej niż zazwyczaj – także nie pozostaje nam nic innego jak szybciutko zabrać się do pracy! Dobrej (wspólnej z rodzicami) zabawy Misiaki, ponieważ czas spędzony razem jest najważniejszy!

Misiowi Rodzice

W kolejnym tygodniu (głęboko wierzymy w to, że już po raz ostatni) ponownie prosimy Was o niezastąpioną pomoc i wsparcie w zrealizowaniu zaplanowanej oraz przygotowanej pracy zdalnej. W wolnej chwili prosimy zerknijcie razem z Misiakami na zebrane poniżej materiały oraz karty pracy i wspólnie zadbajmy o to, aby nasze bystrzaki w Domowych Zakątkach poszerzały swój – jakże już bogaty – zasób wiedzy i umiejętności.

Misiowe Panie: Ania i Iwonka

____________________________________________________

data: 30.03.2021r.

Witajcie Misiowe Rodzinki!

Wszyscy mieliśmy nadzieję, że taki sposób edukacji Misiaków już nie wróci, a jednak ponownie mamy do czynienia z na tyle trudną sytuacją epidemiologiczną, że wracamy do pracy zdalnej, miejmy tylko nadzieję, że tym razem rzeczywiście będzie to trwało krótko.

Ponownie więc otwieramy nasze Domowe Misiowe Zakątki i rozpoczynamy w nich wspólna zabawę. W tym tygodniu w Zakątkach zagości tematyka ph. „Wielkanoc Troskliwych Misiów”. Wspólnie więc spróbujemy poznać tradycje i zwyczaje wielkanocne, przygotujemy kolorowe ozdoby świąteczne, sprawdzimy czy żadnej pisanki nam nie brakuje, rozwiążemy wielkanocne tajemnice i zagadki, nauczymy się wierszyka i pohasamy z wesołym zajączkiem wielkanocnym, a gdy się zmęczymy i opadniemy z sił, wzmocnimy się wielkanocnymi smakołykami. Czy zdążymy to wszystko zrobić przed Wielkanocą? Kto to wie? Jeśli nawet nie, to i tak liczy się przede wszystkim wesoła zabawa w Domowych Misiowych Zakątkach z mamą i tatą.

Misiowi Rodzice

Ponownie prosimy Was o pomoc i wsparcie. Przecież bez Was i Waszego zaangażowania nie jesteśmy w stanie zrealizować przygotowanej pracy zdalnej. Dlatego jeśli znajdziecie chwilę, prosimy wydrukujcie Misiakom karty pracy i sprawdźcie jak sobie z nimi radzą . Być może będzie to doskonała okazja, aby zobaczyć co dzieci już potrafią i z czym pracujemy w przedszkolu.

                                                                         Misiowe Panie: Iwonka i Ania

Tematyka tygodniowa: „Wielkanoc Troskliwych Misiów” 29.03 – 02.04.2021r.

____________________________________________________

*** praca zdalna rok szkl 2019_20

 


Starsze wpisy