Troskliwe Misie

Zadania dla dzieci z Troskliwych Misiów =)

 

Witajcie Misiowe Rodzinki

Rozpoczynamy kolejny tydzień pełen wyjątkowej i wspaniałej e – pracy. Piszemy tak nie bez powodu, bo z  pewnością wszyscy pamiętacie, że 26.05 we wtorek, świętujemy Dzień Mamy. Cudowne święto, przecież wszyscy kochamy swoje Mamy najbardziej na świecie. Niestety zaistniała sytuacja sprawiła, że zamiast wspólnie przygotowywać się do tego święta w przedszkolu, Misiaki musza zrobić to w swoich Domowych Misiowych Zakątkach. Nie będą jednak robiły tego same. Troskliwi Tatusiowie, mamy do Was ogromną prośbę, abyście pomogli swoim córeczkom i syneczkom przygotować Święto Mamy jakiego jeszcze świat nie widział. Prosimy, pomóżcie Misiakom min. pokolorować obrazki, nauczyć się wierszyka, piosenki, przygotować fantastyczne przyjęcie dla Mamy. Dopilnujcie, aby dzieci złożyły Mamusiom życzenia i zrobiły z nich Wspaniałe Królowe. Mamy świadomość, że prosimy Was o wiele, ale wyjątkowe sytuacje, zmuszają do wyjątkowych działań. Prosimy, pokażcie swoim dzieciom, że Rodzina jest najważniejsza, a dwie najbliższe dzieciom osoby – Mama i Tata, zasługują na wielką miłość, szacunek, pomoc i poświecenie ze strony dziecka. Pokażcie również swojemu dziecku jak ważna jest Wasza rodzinna więź, jak należy okazywać sobie nawzajem miłość, przywiązanie, empatię, jak ważny macie wkład – Wy dorośli w Wasze codzienne życie i jak już duży Troskliwy Miś może Wam w tym pomagać.

Tematyka tygodniowa „Kocham Cię Mamo” (25.05 – 29.05) to zbiór prezentów – kwiatków dla Mamy. Dzięki zadaniom w nich zawartych, dziecko rozwija min. motorykę małą, spostrzeganie, pamięć odtwórczą, liczenie, mowę ale przede wszystkim uczy się, że jest ważną częścią rodziny oraz potrafi okazać miłość i radość najbliższym.

Życzymy Wam Misiowe Rodzinki wspaniałego świętowania i cudownego czasu bycia razem.

 

                           Misiowe panie: Jola i Iwonka

* Kocham Cię Mamo – 25.05 – 29.05.

* Urodziny w Domowych Misiowych Zakątkach

____________________________________________________

Misiowi Rodzice!

W poprzednim tygodniu wspólnie odbywaliśmy kosmiczne podróże i zgłębialiśmy tajemnice naszej Galaktyki. W tym tygodniu powinniśmy już stąpać po Ziemi, ale to co się wokół nas dzieje to wciąż jakiś kosmos? Na wszelki wypadek trzymajmy się kapsuły, spokojnie wchodźmy w atmosferę i miejmy nadzieję, że lada chwila zobaczymy naszą poczciwą planetę. Tyle, jeśli chodzi o kosmiczne porównania.

Tymczasem proponujemy kolejną porcję nauki poprzez zabawę, tym razem wokół tematyki „Mali konstruktorzy”. Wiemy co pomyślicie: „O, to chłopaki się ucieszą”. Nie do końca tak jest. Nie tylko Misiowi chłopcy lubią konstrukcyjne zabawy. W przedszkolu często widziałyśmy także nasze dziewczynki budujące z klocków. W dodatku każdy wie, że konstruowanie to nie tylko budowanie i nie tylko z klocków. Zabawy konstrukcyjne mają same zalety. Ćwiczą zdolności manualne, a więc przygotowują do nauki pisania, ćwiczą koncentrację, koordynację wzrokową, rozwijają orientację przestrzenną, wyobraźnię i kreatywność, uczą planowania i cierpliwego oczekiwania na efekt, a poza tym dają dużo radości i satysfakcji z tworzenia. Wspólne konstruowanie z rodzicami, rodzeństwem, czy innymi dziećmi uczy dzielenia się i współdziałania. Dlatego warto naszym pociechom stwarzać warunki do takich zabaw i jeśli trzeba, zachęcać je do tego typu aktywności. Pomożecie? Dziękujemy =)

 

Misiaki!

W tym tygodniu dowiecie się kim jest architekt, jakie są maszyny budowlane, czy można bawić się na prawdziwej budowie, czy tylko z klocków da się budować i czy elementy konstrukcyjne mogą być jadalne? Wspólnie zastanowimy się, czy klocki mogą same robić bałagan i czy da się w domu skonstruować telefon? Będą jak zawsze zadania dla sprawnych rączek, mądrych główek i bystrych oczu. Nie zabraknie też piosenki o budowaniu, niezwykłych książek i wesołych filmików, które zaciekawią małych konstruktorów. Czekać też będzie na Was niezwykle żarłoczny, ale wybredny stworek, którego trzeba karmić klockami. Zaś na tych, którzy wykonają zadania czekać będzie dyplom „Małego Konstruktora”. Powodzenia i dobrej zabawy!

 

Misiowe panie: Iwonka i Jola

 

P.S. Nie zapomnijcie też wybrać się w kolejne odwiedziny do Domowych Misiowych Zakątków. Wchodźcie bez pukania i rozgośćcie się =)

* Tematyka tygodnia „Mali konstruktorzy” 18.05-22.05

* Odwiedziny w Domowych Misiowych Zakątkach cz. III

  ____________________________________________________

Witajcie Misiowe Rodzinki

 

Pozdrawiamy Was wszystkich bardzo serdecznie i mamy nadzieję, że jeszcze nadal dobrze i pogodnie, mimo wszystko, żyje się Wam w Domowych Misiowych Zakątkach. Dziękujemy, że wysyłacie nam swoje zdjęcia. W ten sposób możemy się spotkać i chociaż trochę dowiedzieć się co słychać w Misiowych Rodzinkach.

A dzieje się dużo rzeczy fajnych i ciekawych. Misiowi Rodzice gratulujemy Wam pomysłów i kreatywności. Bardzo nam zależy na tym, abyście tę swoją pomysłowość nadal wykorzystywali i prosimy o przysyłanie nam wierszy pisanych dla Waszych dzieci w ramach projektu „Misiowe Wierszopisanki”.

W tym tygodniu zapraszamy Misiaki do odkrywania kosmosu. Dzięki proponowanym min. zadaniom, zabawom, bajkom edukacyjnym chcemy zaciekawić dzieci wiedzą o wszechświecie i wzbogacić ich słownictwo o pojęcia związane z kosmosem. Chcemy również, oczywiście nie bez Waszej pomocy, wytłumaczyć dzieciom dlaczego mamy dzień i noc oraz zachęcić ich do prostych, ale jakże ciekawych zabaw badawczych. Wspólnie stwórzmy naszym dzieciom możliwość do pytania, odkrywania, spostrzegania i oczywiście mówienia.

 

Pozdrawiamy serdecznie

Misiowe Panie: Jola i Iwonka

* Odkrywamy kosmos 11.05. – 15.05.

   ____________________________________________________

Witajcie Mieszkańcy Domowych Misiowych Zakątków!

 

Z wieloma z Was mamy kontakt i wiemy, że trzymacie się dzielnie i nie poddajecie zwątpieniu. Ze zdjęć, które nam przesyłacie widać, że dajecie sobie nawzajem mnóstwo siły i radości. Radzicie sobie z izolacją na różne sposoby, wymyślacie aktywności, o których w codziennym zabieganiu nie byłoby mowy, czasem tak atrakcyjne, że zastanawiamy się, co zrobimy potem w przedszkolu z tak wysoko zawieszoną poprzeczką =)

Mamy nadzieję, że przygotowując materiały do realizacji w domu i wkładając w nie całe serce, choć w części możemy Wam pomóc żyć w świecie, który stanął na głowie. W tym tygodniu zapraszamy nasze Misiaki do zabaw i zadań inspirowanych książkami. Ich głównym celem będzie zachęcenie dzieci do obcowania z literaturą, rozwijanie zainteresowań czytelniczych i wzmacnianie szczególnych więzi, które tworzą się, gdy wspólnie pochylamy się nad książką. Wy, Misiowi Rodzice, jesteście bardzo ważną częścią całego planu, ale wiemy, że możemy na Was liczyć. Będzie dużo zabaw i zadań, rozwijających różne sfery, nie tylko wokół klasyki literatury dla dzieci, ale też z nowatorskimi rozwiązaniami. Czas ruszyć do naszych Czytelniczych Zakątków i pokazać książkom, że jesteśmy ich miłośnikami.

 

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła”

W. Szymborska

 

PS. Wybierzcie się też w kolejne e- odwiedziny do Mieszkańców Domowych Misiowych Zakątków. Nam izolacja nie grozi =)

Rodzice Misiaków, pamiętajcie o wierszach, które piszemy dzieciom w ramach projektu „Misiowe Wierszopisanki”

 

Pozdrawiamy Was serdecznie, a Misiakom przesyłamy e-przytulasy

Misiowe panie: Iwonka i Jola

* Mój czytelniczy zakątek

* Odwiedziny w Domowych Misiowych Zakątkach cz. II

* Urodziny w Domowych Misiowych Zakątkach II

  ____________________________________________________

Witajcie Misiowe Rodzinki

Pozdrawiamy Was bardzo serdecznie i zapraszamy do dalszej wspólnej zabawy w Domowych Misiowych Zakątkach. Mamy nadzieję, że zapał i siły Was jeszcze nie opuszczają i łatwo dacie się namówić w tym tygodniu na niezwykłą, a przede wszystkim całkiem bezpieczną podróż po naszym pięknym kraju – Polsce. Oprócz wspaniałego podróżowania wspólnie spróbujemy wytłumaczyć naszym Małym Misiakom, jakie mamy symbole narodowe i do czego służą . Postaramy się również wyjaśnić, co to jest patriotyzm i na czym polega. Nie zabraknie też „patriotyzmu na wesoło”, a więc czekają na Was Misiaczki kolorowanki, przeliczanki, śpiewanki, mapy i tajemnicze obrazki, a nawet ukryte pod ziemią skarby i wiele innych wspaniałych niespodzianek. Tematyka tygodniowa „Wiwat Biało – Czerwona” może być także świetną okazją do odkrywania wspaniałości naszego miasta – Białegostoku, poznania naszych polskich i regionalnych smaków lub przypomnienia sobie o swoich rodzinnych, wakacyjnych podróżach po naszym kraju, czy też planach wyjazdowych na przyszłość.

Misiowi Rodzice, jak zwykle bardzo liczymy również na Waszą wiedzę, kreatywność i pomysłowość w tym temacie, a jako wsparcie proponujemy dwa ciekawe artykuły o wychowaniu patriotycznym małych dzieci.

Pamiętamy również o naszych Misiowych solenizantach, zajrzyjcie do nich i wspólnie świętujmy ich urodzinki w naszych Domowych Misiowych Zakątkach.

 

                                           Zapraszamy.

  

Misiowi Rodzice

Wszystkie nasze Domowe Misiowe Zakątki to wspaniałe miejsca na ten trudny czas. Z informacji od Was wiemy, że dzieje się tam wiele wspaniałych i ciekawych rzeczy. Tym bardziej z ogromną przyjemnością chcemy Was zaprosić do udziału w naszym grupowym projekcie „Misiowe Wierszopisanki”.

 Zapewniamy wspaniałe emocje z tym związane i niezapomniane przeżycia, więc nie zwlekajcie tylko działajcie.

 

 Misiowe Panie: Jola i Iwonka

„Wiwat Biało – Czerwona” – tematyka tygodniowa 27.04 – 01.05

* „Projekt Misiowe Wierszopisanki”

„Urodziny w Domowych Misiowych Zakątkach”

 ____________________________________________________

Witajcie Mieszkańcy Domowych Misiowych Zakątków!

 

Mamy nadzieję, że zdrowie i optymizm dopisują, a radość z małych rzeczy Was nie opuszcza. Jeśli nadal chcecie bawić się z nami, mamy kolejną porcję pomysłów, tym razem wokół tematyki „Zwierzęta z wiejskiego podwórka”. Po wykonaniu zadań Misiaki będą bez trudu nazywać i rozpoznawać zwierzęta hodowane na wsi, nazywać miejsca w których one przebywają oraz naśladować ich głosy. Przy okazji potrenują swoje głowy, oczy i ręce. Będą też różne gry ze zwierzątkowymi kartami i ciekawe filmiki. Nie zabraknie również czytania, liczenia i śpiewania. Będzie więc wszystko co lubicie. Rzecz jasna, jak zawsze, mile widziane Wasze własne pomysły na tę tematykę. Może zabawa figurkami wiejskich zwierząt, jeśli takie macie, budowanie z klocków stajni i chlewików lub zwożenie ziemniaczków na obiad zabawkowym traktorkiem? Może w Waszej kuchni, wspólnie wyczarujecie omlecik z jajek od szczęśliwych kur i mlekiem od krowy? Już Wy coś kreatywnego wymyślicie! Wy zaś, Misiowi Rodzice, znajdziecie w naszych materiałach artykuły na ważne tematy. W tym tygodniu, jak przystało na „wiejską” tematykę, polecamy artykuł „Komu szkodzi mleko?”, w którym dietetyk rozprawia się z mitami na temat tego produktu  oraz mini seans edukacyjny na temat bezpieczeństwa dzieci w internecie. Zapraszamy!

 

 

Misiowi Rodzice! ( także naszych Absolwentów)

Serdecznie Wam dziękujemy za wszystkie dowody pamięci, w postaci pięknych życzeń świątecznych, filmików i uroczych zdjęć naszych Wychowanków, a czasem całych Misiowych Rodzinek. Nawet nie wiecie jak bardzo rozjaśniały nam one Wielkanoc i sprawiały, że mimo izolacji, była ona pełna uśmiechniętych ludzi i radosnych „spotkań”.

 

Misiowe panie: Iwonka i Jola

 

 

* Tematyka tygodnia „Zwierzęta z wiejskiego podwórka” 20.04-24.04.

* Nagroda Super Pisanki

* Odwiedziny w Domowych Misiowych Zakątkach

 ____________________________________________________

WITAJCIE MISIOWE RODZINKI

Mamy nadzieję, że czas świąteczny, chociaż  tak różny od znanego nam do tej pory, upłynął Wam w dobrej i radosnej atmosferze, a wielkanocne pomysły i zabawy zaproponowane przez nas, udało się Wam chociaż troszeczkę zrealizować. Jeśli tak było, to bardzo nas to cieszy i jesteśmy z Was bardzo dumne.

Dzisiaj wspólnie rozpoczynamy nową tematykę tygodniową

ph. „MISIAKI SĄ EKO”

Poprzez jej realizację chcemy pokazać dzieciom jak piękna jest nasza przyroda

i w jaki sposób należy o nią dbać oraz jak to mogą robić dzieci. Zapoznamy również dzieci z rodzajami zanieczyszczeń środowiska, którym winny jest człowiek i jak można temu zaradzić. Proponowane zabawy i zadania maja przybliżyć dziecku znaczenie pojęć: ekologia, segregacja i recykling oraz pokazać im, ich praktyczne zastosowanie. Chcemy również zainteresować dzieci zabawami badawczymi z wodą i uświadomić im, jak ważna jest woda dla całej naszej planety Ziemi. Zapraszamy Was do wspólnej zabawy, ekologia już na Was czeka w Waszych Domowych Misiowych Zakątkach.

                 Misiowe panie Jola i Iwonka

* Tematyka tygodniowa „MISIAKI SĄ EKO” 13.04 – 17.04

____________________________________________________

Witajcie Misiowe Rodzinki!

 

Mamy od Was coraz więcej sygnałów, że Domowe Misiowe Zakątki już prężnie działają. Bardzo Wam za to dziękujemy. Tymczasem, ledwo wpuściliście do nich wiosnę i cały wachlarz kolorów, a tu już Wielkanoc chce się rozgościć. Jesteśmy pewne, że z przyjemnością ją do Waszych Zakątków zaprosicie.

Rozpoczynamy tematykę tygodniową „Wielkanoc tuż, tuż”. Czym będziemy zajmować się czekając na Święta? Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Będziemy poznawać tradycje wielkanocne, symbole związane z tymi Świętami, będziemy robić porządki, działać w kuchni, udekorujemy nasze domy, nauczymy się wierszyka o pisankach, posłuchamy piosenki świątecznej, do której zagramy na własnoręcznie wykonanym instrumencie i poznamy pomysły na wielkanocne zabawy.

Zapowiada się pracowity i ciekawy tydzień, za to potem świętowanie z najbliższymi. Może się zdarzyć, że w tym roku nie ze wszystkimi będziecie połączeni wspólnym stołem, ale z pewnością połączy Was

 rodzinna moc i miłość.

 

Misiowi Rodzice!

Dziękujemy, że dzielicie się z nami zdjęciami i piszecie o tym, jak Misiaki, z Waszą pomocą i pomocą rodzeństwa, radzą sobie z zadaniami w Domowych Misiowych Zakątkach. Jesteśmy pod wrażeniem Waszych rodzinnych działań!

Przypominamy, że nasze prywatne adresy mailowe można uzyskać u Trójki Grupowej: mamy Michałka, mamy Tymusia i taty Dawidka.  Piszcie też, jeśli będziecie potrzebowali coś wyjaśnić, czy skonsultować, albo zwyczajnie zatęsknicie =) Pozdrawiamy serdecznie i dziękujemy tym, którzy już z tej możliwości skorzystali.

Misiowe panie: Iwonka i Jola

Tematyka tygodnia „Wielkanoc tuż, tuż” 6.04-10.04

* „Wielkanoc tuż, tuż”

* Wielkanoc życzenia

* Dyplom Wiosna

* Dyplom Kolory

____________________________________________________

Troskliwe Misie i Misiowi Rodzice!

Witamy Was w Domowym Misiowym Zakątku, w tym tygodniu pobawimy się kolorami. Jesteśmy przekonane, że Zakątek jest nie tylko przytulny i miły, ale również bardzo kolorowy, tak jak rozkwitająca wokół nas wiosna. Na początek poznamy i utrwalimy cztery kolory: żółty, niebieski, czerwony i zielony, a na koniec tygodnia sięgniemy tęczy, wszak każdy z nas tęskni za Tęczowym Przedszkolem i przyjaciółmi których spotykaliśmy tutaj każdego dnia. To co zamieszczamy na stronie internetowej to propozycje do pracy i zabaw z dziećmi, jeżeli z różnych względów realizacja ich jest utrudniona, to wykorzystujcie co możecie i w takim stopniu jak się Wam to uda.


Prosimy też o rozmowy z dziećmi na temat kolorów, jak najczęściej nazywajcie kolory, zachęcajcie dzieci do tego, aby zapamiętywały kolory i umiały je znaleźć wokół siebie.


Misiaki, w podróż więc ruszamy i na początek
do kolorowego pociągu wsiadamy…

* „Kolorowy Świat”

____________________________________________________

List od Misiowych pań

Drodzy Misiowi Rodzice!

Wszyscy już doskonale wiemy, w jakiej rzeczywistości przyszło nam żyć. Natłok informacji jest tak wielki, że darujemy sobie powtarzanie ich po raz kolejny. Bez zbędnych wstępów ogłaszamy, że właśnie powstał Domowy Misiowy Zakątek, w którym będziemy się razem spotykać. Tu nie będzie miejsca na nudę i smutki, a wchodzić do naszego Zakątka będziecie kiedy tylko zapragniecie, przez „sekretne drzwi”, czyli stronę internetową naszego przedszkola. Tam czekać będą na Was różne propozycje zabaw i zajęć, które będziemy przygotowywać z myślą o Misiakach. Żeby wszystko się udało, potrzebujemy Waszej pomocy, ale o to jesteśmy spokojne. Zaczynamy!

Kochane Troskliwe Misiaki!

Pewnie myślicie dlaczego nie chodzicie już do przedszkola? Gdzie podziały się Wasze panie, koleżanki i koledzy? Co z misiem Tulisiem, Koniczynką i Tęczusiem? Wszyscy mamy się dobrze i jesteśmy bezpieczni. Pewnie rodzice już Wam to tłumaczyli. Jest taka sytuacja, że żeby chronić zdrowie, przez jakiś czas najlepiej zostać w domu. Mamy jednak sposób, żebyśmy o sobie pamiętali, wesoło się bawili i jak najmniej nudzili. Stwórzmy wspólnie Domowy Misiowy Zakątek. Będzie to takie przedszkole w domu, może w Waszym pokoju, a może w salonie na dywanie albo w kuchni przy stole. A my, Wasze panie, będziemy do tego Zakątka wrzucać różne fajne pomysły, które rodzice pomogą Wam zrealizować. Co Wy na to? Kiedy przyjdzie czas, wyjdziemy wszyscy z naszych Misiowych Domowych Zakątków i wrócimy do Tęczowego Przedszkola. A tymczasem poproście rodziców, by pooglądali z Wami przedszkolne zdjęcia. Sprawdźcie, czy pamiętacie imiona wszystkich Waszych koleżanek i kolegów z Troskliwych Misiów. Pozdrawiamy Was cieplutko i wiosennie.

 Pomysły na zabawy oraz zadania w tym tygodniu dotyczyć będą tematyki „Witaj Wiosno!”

Misiowe panie: Iwonka i Jola

* „Witaj wiosno”

* urodziny Mii