Troskliwe Misie

Zadania dla dzieci z Troskliwych Misiów =)

 

Troskliwe Misie i Misiowi Rodzice!

Witamy Was w Domowym Misiowym Zakątku, w tym tygodniu pobawimy się kolorami. Jesteśmy przekonane, że Zakątek jest nie tylko przytulny i miły, ale również bardzo kolorowy, tak jak rozkwitająca wokół nas wiosna. Na początek poznamy i utrwalimy cztery kolory: żółty, niebieski, czerwony i zielony, a na koniec tygodnia sięgniemy tęczy, wszak każdy z nas tęskni za Tęczowym Przedszkolem i przyjaciółmi których spotykaliśmy tutaj każdego dnia. To co zamieszczamy na stronie internetowej to propozycje do pracy i zabaw z dziećmi, jeżeli z różnych względów realizacja ich jest utrudniona, to wykorzystujcie co możecie i w takim stopniu jak się Wam to uda.


Prosimy też o rozmowy z dziećmi na temat kolorów, jak najczęściej nazywajcie kolory, zachęcajcie dzieci do tego, aby zapamiętywały kolory i umiały je znaleźć wokół siebie.


Misiaki, w podróż więc ruszamy i na początek
do kolorowego pociągu wsiadamy…

* „Kolorowy Świat”

____________________________________________________

List od Misiowych pań

Drodzy Misiowi Rodzice!

Wszyscy już doskonale wiemy, w jakiej rzeczywistości przyszło nam żyć. Natłok informacji jest tak wielki, że darujemy sobie powtarzanie ich po raz kolejny. Bez zbędnych wstępów ogłaszamy, że właśnie powstał Domowy Misiowy Zakątek, w którym będziemy się razem spotykać. Tu nie będzie miejsca na nudę i smutki, a wchodzić do naszego Zakątka będziecie kiedy tylko zapragniecie, przez „sekretne drzwi”, czyli stronę internetową naszego przedszkola. Tam czekać będą na Was różne propozycje zabaw i zajęć, które będziemy przygotowywać z myślą o Misiakach. Żeby wszystko się udało, potrzebujemy Waszej pomocy, ale o to jesteśmy spokojne. Zaczynamy!

Kochane Troskliwe Misiaki!

Pewnie myślicie dlaczego nie chodzicie już do przedszkola? Gdzie podziały się Wasze panie, koleżanki i koledzy? Co z misiem Tulisiem, Koniczynką i Tęczusiem? Wszyscy mamy się dobrze i jesteśmy bezpieczni. Pewnie rodzice już Wam to tłumaczyli. Jest taka sytuacja, że żeby chronić zdrowie, przez jakiś czas najlepiej zostać w domu. Mamy jednak sposób, żebyśmy o sobie pamiętali, wesoło się bawili i jak najmniej nudzili. Stwórzmy wspólnie Domowy Misiowy Zakątek. Będzie to takie przedszkole w domu, może w Waszym pokoju, a może w salonie na dywanie albo w kuchni przy stole. A my, Wasze panie, będziemy do tego Zakątka wrzucać różne fajne pomysły, które rodzice pomogą Wam zrealizować. Co Wy na to? Kiedy przyjdzie czas, wyjdziemy wszyscy z naszych Misiowych Domowych Zakątków i wrócimy do Tęczowego Przedszkola. A tymczasem poproście rodziców, by pooglądali z Wami przedszkolne zdjęcia. Sprawdźcie, czy pamiętacie imiona wszystkich Waszych koleżanek i kolegów z Troskliwych Misiów. Pozdrawiamy Was cieplutko i wiosennie.

 Pomysły na zabawy oraz zadania w tym tygodniu dotyczyć będą tematyki „Witaj Wiosno!”

Misiowe panie: Iwonka i Jola

* „Witaj wiosno”

* urodziny Mii


Starsze wpisy