Jeżyki

Zadania dla dzieci z grupy Jeżyków =)

Witajcie „Jeżykowe „ Rodzinki!


W tym tygodniu mamy dla was propozycje zabaw na temat zawodów Waszych Rodziców. Na pewno wiele zawodów znacie , ale może Rodzice opowiedzą Wam o starych zawodach , których teraz nie ma , abo rzadko występują. Są też nowe zawody , których kiedyś nie było . Być może będzie to ciekawa zabawa i fajne doświadczenie.

* Zawody naszych Rodziców 25.05.-29.05.

 ___________________________________________

Kochani !

To już druga fotorelacja z waszych domów . Bardzo dziękujemy za zdjęcia , cieszymy się , że kontaktujecie się z nami za pomocą poczty mailowej . Zachęcamy do wysyłania zdjęć z zabaw i wesołego spędzania czasu w domu z Rodzicami.

* Obrazki dla Buni i Bunia

* Sposoby Jeżyków na nudę 2

 ___________________________________________

„Jeżykowe” Rodzinki,

gdy zaczyna się maj, wielkimi krokami zbliża się do nas wielkie święto- Dzień Mamy. Choć jeszcze tydzień do tej ważnej daty, chcemy już teraz dobrze przygotować Jeżyki do tego wydarzenia. Dlatego tydzień 18-22.05.2020 związany jest z tematyką pt. „Święto Mamy”. Warto od najmłodszych lat uświadamiać Jeżykom, jak ważne miejsce w życiu każdego dziecka zajmuje MAMA, zaakcentować jej wielki wkład pracy w codzienne życie rodzinne i obowiązki domowe. W tych okolicznościach chciałybyśmy w tym tygodniu bardziej zaangażować jeżykowych Tatusiów do pracy z dzieckiem- szczegóły znajdują w skierowanym do Panów liście.

              Udanego tygodnia. Zapraszamy do realizacji wybranych propozycji związanych z podaną tematyką.

„Jeżykowe” Panie

* praca zdalna – Jeżyki – Święto Mamy 18.05. – 22.05.

___________________________________________

Drogie Jeżykowe Rodzinki !

W tym tygodniu realizujemy temat „Muzyka jest wszędzie” Przedstawiamy trochę propozycji do wspólnych zabaw. Czekamy też na zdjęcia z waszej zabawy , spacerów i zabaw na świeżym powietrzu (na grupowego emaila) do drugiej fotorelacji „Sposoby Jeżyków na nudę”.

* Muzyka jest wszędzie 11.05.-15.05.

___________________________________________

Jeżykowi Rodzice!

Dziękujemy za pierwsze fotorelacje, jak radzą sobie Jeżyki w tym wyjątkowym czasie. Czekamy na następne zdjęcia i informacje zwrotne od kolejnych rodziców na grupowego maila. W obecnym tygodniu 04-08.05.2020 propozycje zabaw będą związane z bardzo wdzięcznym tematem jakim jest „Łąka wiosną”. 

 

Drogie Jeżyki!

Jak minął Wam weekend majowy? Robiliście coś ciekawego z Rodzicami? Spędzacie czas na świeżym powietrzu?  W tym tygodniu przygotowałyśmy Wam zabawy związane z łąką i jej mieszkańcami.  Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie:) A może Rodzice będą mieli możliwość zabrać Was  na prawdziwą łąkę? :) Czekamy na wieści od Was na grupowego maila!

 

Pozdrawiamy- Jeżykowe Panie

* Łąka wiosną 4.05. – 8.05.

___________________________________________

* Sposoby Jeżyków na nude – fotorelacja

  ___________________________________________

Drogie Jeżyki !

W tym tygodniu obchodzimy Święto Flagi -2 maja i Święto Konstytucji 3 maja . Będziemy mieli temat o naszym kraju – Polsce .


Dowiemy się dużo o naszej Ojczyźnie , symbolach narodowych , przypomnimy jak wygląda flaga biało -czerwona i poznamy wiele ciekawych opowiadań na ten temat.

Są to jak zwykle propozycje , do wyboru i każdy znajdzie coś dla siebie.

Prosimy też o przesyłanie na naszą pocztę zdjęć , jak bawicie się i pracujecie w czasie , kiedy nie chodzicie do przedszkola. Piszcie też do nas za pomocą Rodziców , tęsknimy za Wami i chcielibyśmy jak najszybciej Was zobaczyć , pobawić się i porozmawiać.

Pozdrawiamy i przesyłamy buziaki !

Jeżykowe Panie.

 

Drodzy Rodzice !

Piszcie  o swoich radościach , problemach i trudnościach . Jak radzicie w tych trudnych czasach pandemii ? Jak radzą z tym Wasze dzieci ? Jeżeli możemy Wam jakoś pomoc , czy poradzić , czy udzielić wsparcia , to jesteśmy zawsze do Waszej dyspozycji. W miarę możliwości odpowiemy na każdy e- mail .

Pozdrawiamy -Pani Basia i Pani Agnieszka.

* praca zdalna – Święto Flagi – 27.04. – 30.04.

  ___________________________________________

Witajcie Jeżykowe Rodzinki!!

Kolejny tydzień przed nami! Pewnie część z Was obchodzi Wielkanoc, więc jeszcze raz życzymy Wam ciepłych, rodzinnych i zdrowych świąt!

A po świętach zachęcamy do zapoznania się z propozycjami zabaw na ten tydzień  20-24 kwietnia pt. „Ochrona przyrody”. W środę-22 kwietnia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi, więc przygotowane przez nas zabawy dotyczą ekologii. Na koniec tygodnia czeka Was mała niespodzianka jako podziękowanie za zgłębianie wiedzy nt. dbania o naszą planetę.  Zachęcamy także do kontaktu przez grupowy mail. Serdecznie pozdrawiamy

- „Jeżykowe” Panie

* Ochrona przyrody 20.04. – 24.04.

  ___________________________________________

Drogie Jeżyki !

Ten tydzień poświęcimy Teatrowi , aktorom , kukiełkom ,pacynkom i marionetkom. Znacie różne bajeczki i na pewno chętnie pobawicie się w teatr.

Rodzice  Wam pomogą w przedstawieniu , mogą też występować lub być widownią i bić brawo, to już zależy od waszej zabawy .

Proponujemy wierszyki , piosenki i ciekawe prace plastyczne , na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Miłej zabawy .

Jeżykowe Panie.

* praca zdalna jeżyki – w teatrze 

 ___________________________________________

JEŻYKOWE RODZINKI, 

 

PRZED NAMI ŚWIĘTA WIELKANOCNE INNE NIŻ ZWYKLE, BO NALEŻY STOSOWAĆ SIĘ DO OBOSTRZEŃ  EPIDEMIOLOGICZNYCH… POMIMO TEJ WYJĄTKOWEJ SYTUACJI ŻYCZYMY  PAŃSTWU I DZIECIOM ZDROWYCH I POGODNYCH ŚWIĄT, PEŁNYCH NADZIEI, WIARY I MIŁOŚCI, SMACZNEGO JAJKA, MOKREGO DYNGUSA ORAZ WIOSENNEGO NASTROJU WŚRÓD NAJBLIŻSZYCH.

 

WESOŁEGO ALLELUJA ŻYCZĄ  P. BASIA, P. AGNIESZKA ORAZ PANIE BEATY.

Poniżej znajdują się materiały do pracy z dziećmi  w domu o tematyce „Wielkanoc”, która obowiązuje w dn.
6-10.04.2020r. 

 

 * Wielkanoc – praca zdalna dla grupy Jeżyków

 ___________________________________________

Drogie Jeżykowe Rodzinki!

Przesyłamy Wam propozycje zabaw i zajęć na tydzień pt.Wiosna na wsi.

Są to różne propozycje do wyboru , w zależności od chęci i zainteresowania dzieci.

Staramy się , każde dziecko znalazło coś dla siebie.

Miłej zabawy !

Pani Agnieszka i Pani Basia.

 * „Wiosna na wsi”

___________________________________________

Jeżykowe Rodzinki!

Porywamy Was =) w ciekawą podróż do świata dinozaurów życząc udanej zabawy!

Jeżykowe Panie

* Dinozaury propozycje zadań

* Dinozaury – karty pracy i kolorowanki

___________________________________________

Kochane Jeżyki !

Wesoło spędzajcie ten wolny czas z Rodzicami.

Drodzy Rodzice -pomóżcie swoim dzieciom pobawić się w domowe przedszkole.

Polecamy na  tydzień -Wiosna tuż , tuż…

* Wiosna tuż tuż”