„Pierwsze koty za płoty” – spotkanie adaptacyjne w grupie „Kotków”

Wakacyjny czas błogiego leniuchowania już za nami. Ciepło słonecznych promyków, lekki podmuch wiatru i brak poczucia czasu właśnie dobiegł końca. Przyroda podpowiada, że wraz z pierwszymi kolorowymi liśćmi, które pojawiają się na drzewach, przychodzi czas powrotu do przedszkola. Cóż – jedni wracają, a inni po raz pierwszy przekraczają próg magicznego świata.

W ostatni poniedziałek sierpnia odbyło się spotkanie adaptacyjne w grupie „Kotków”. „Dzieciaczki – Kociaczki” wraz ze swoimi pluszowymi pupilami miały możliwość obejrzenia sali, w której będą przebywały. Na oglądaniu jednak się nie skończyło. Wspólnie ze swoimi rodzicami, babciami i dziadkami wykonały kilka zadań, które nie sprawiły im żadnej trudności. Pokazały pazurki, zakręciły kocie wąsiki i po raz pierwszy wysłuchały naszej grupowej piosenki o kotkach.

Czas zabawy dobiegł końca. Jeszcze tylko balonik na drogę, małe „co nieco” na pamiątkę tak ważnego spotkania i salę wypełniła cisza. A pluszaki, które zostały na swoich poduszeczkach cieszyły się i szeptały między sobą: „Mamy nowych przyjaciół ….”. I powiem Wam w sekrecie – mój kot Tofik całą drogę powrotną do domu opowiadał o swoich wrażeniach. Mówił, mówił … aż usnął na tylnym siedzeniu samochodu.

Dziękuję wszystkim młodszym i starszym Kotkom ;) za przyjęcie zaproszenia i witam w naszej „Kociej Rodzince”.

„Kocią piąteczkę” przybijamy Tacie Elizy i Dawida – Panu Maćkowi – za pierwsze zdjęcia naszej grupy. Dziękujemy i … nadajemy Panu tytuł „Kociego Fotografa”.

Ela :) i Tofik  :)


Starsze wpisy