Jak powiększyła się Rodzinka Misiów

Zacząć trzeba od tego, że przed wakacjami wyprawiliśmy w „szeroki szkolny świat” kolejnego Troskliwego Misia Dawidka. Było dużo wzruszeń i obietnic, że będziemy go pamiętać „już zawsze, na zawsze”. I tak jest. Zdjęcia Dawida i Poli, która opuściła Misiaki już wcześniej, na stałe zagościły w naszej sali, a oni sami często przewijają się w naszych wspomnieniach. Tak pomniejszona Misiowa Rodzinka rozjechała się na wakacje.

Nowy rok szkolny szybko to zmienił. W naszej sali pojawiła się czwórka nowych, dzielnych przedszkolaków: Maja, Misza, Filipek i Kasperek. Nie jest łatwo dołączyć do „zgranej paczki”, która tyle już ze sobą przeżyła. Dlatego wspólnie postanowiliśmy ułatwić nowym kolegom start i zorganizowaliśmy czwórce nowych Misiaków uroczyste przyjęcie do grupy, połączone z Pasowaniem na Troskliwego Misia.

Wszystkie dzieci przystroiły się w „misiowe uszka”, które wkładają tylko na wyjątkowe okazje. Rozpoczęliśmy od serii przeróżnych, serdecznych powitanek, adresowanych do nowych Misiaków. Następnie specjalnie dla nich odbył się Wielki Test Wiedzy o Tęczowym Przedszkolu, który kandydaci zaliczyli bezbłędnie. Świetnie też poradzili sobie we wszystkich zadaniach, które miały sprawdzić ich umiejętności współdziałania w grupie i w parze, a nawet umiejętność spokojnego znoszenia przegranej. A już zupełnie zdobyli nas, prezentując promienne uśmiechy po wypiciu soku z cytryny. W nagrodę otrzymali „ordery uśmieszków” i gromkie „świetnie, świetnie hej!”. Jednogłośnie uznaliśmy, że pora na Pasowanie, więc kiedy tylko Maja, Misza, Filipek i Kasperek poprosili Panią Dyrektor o oficjalne przyjęcie do Troskliwych Misiów, w ruch poszła gigantyczna „kredka pasująca”. Wraz z formułą Pasowania powędrowała ona kolejno na ramię każdego z kandydatów. Na znak przynależności do grupy, Pani Dyrektor przekazała pasowanym „misiowe uszka” oraz stosowne dyplomy. Były też prezenty od Misiowych Pań, gratulacje od kolegów z grupy i „Sto lat” na dzwonkach. W tak ważnej chwili nie mogło zabraknąć Hymnu Tęczowego Przedszkola, odśpiewanego z użyciem kolorowych pomponów. Na koniec uroczystości nowoprzyjęte Misiaki zaprosiły swoich grupowych przyjaciół na smakowity poczęstunek. Chwila wytchnienia przy smakołykach i uzupełnienie energii po dniu pełnym atrakcji, wszystkim bardzo się przydały.

Dziękujemy Pani Dyrektor, że mimo wielu obowiązków, związanych z inauguracją roku szkolnego, zechciała uczestniczyć w tym ważnym dla Troskliwych Misiów dniu. Rodzicom Mai, Miszy, Filipka i Kasperka dziękujemy za przygotowanie przyjęcia całej grupie, zaś nowym Misiakom życzymy, by wśród Troskliwych Misiów czuły się dobrze i bezpiecznie, by znalazły tu wielu przyjaciół i przeżywały wspaniałe przygody.

Cieszymy się, że jesteście z nami!

Misiowe Panie


Starsze wpisy