Troskliwe Misiaki to sprawne dzieciaki

Troskliwe Misie coraz intensywniej przygotowują się do szkoły, więc każda pomoc i przy okazji fajna zabawa jest w naszej grupie mile widziana. Tak było w pewien czwartkowy ranek kiedy Pani Grażynka – nasza przedszkolna rehabilitantka i Pani Marta – terapeutka SI zaprosiły Misiaki na wspólną wyprawę w kosmos, która była świetnym sposobem na wprowadzenie elementów „Terapii ręki” do dziecięcej zabawy. A że my kosmos mamy świetnie opanowany i wszystko o nim wiemy z ogromną radością przystaliśmy na propozycję.

W ten oto sposób trafiliśmy do kosmicznej rakiety, ale żeby się do niej dostać musieliśmy przejść mały trening, a potem staranie włożyć i pozapinać nasz niezwykle skomplikowany skafander kosmiczny. Kiedy to mieliśmy za sobą dopadł nas stan nieważkości nad którym musieliśmy jakoś zapanować. Udało się to nam, ale już na nas czekały kolejne zadania np. konieczność przywiązania „promieni słonecznych” do obręczy, co wcale już takie łatwe nie było. Potem zabawa ze słońcem, które w odróżnieniu od prawdziwego, było dla nas bardzo przyjazne, nawet ruszało się tak jak my tego chcieliśmy. W naszej kosmicznej przygodzie nie mogło zabraknąć gwiezdnego pyłu, sami więc go sobie wyprodukowaliśmy. Na koniec naszej kosmicznej wyprawy reperowaliśmy niestety poobijane przez meteoryty rakiety, dobrze, że wszystkie doleciały do przedszkola.

To były bardzo fajne i pożyteczne zabawy. Pani Grażynka porównała nasze ciała do wiatraków i wyjaśniła nam, że aby nasze rączki (czyli skrzydła wiatraka) były sprawne i ładnie pisały w szkole, to całe nasze ciało (wiatrak), wszystkie jego części, muszą ze sobą dobrze współpracować. Misiaki podołały temu zadaniu, bardzo dobrze sobie radziły, a jeśli z czymś był kłopot, to mamy jeszcze czas na to, żeby poprawić pracę naszego rosnącego wiatraczka.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Grażynce i Pani Martusi za wspólną, cudowną zabawę. Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie, a do tego nauczyliśmy się kilku fajnych sposobów na usprawnianie motoryki małej i dużej, co z pewnością bardzo nam się przyda w rozwoju fizycznym. Chcemy jeszcze…..A tymczasem dziękujemy za to wszystko co cennego dostaliśmy od Pań i życzymy miłych wakacji.

 

                                                    Troskliwe Misie wraz z Paniami


Starsze wpisy