„Myszki” pożegnały przedszkole

„I cóż powiecie? Ot – przeleciało …” – „Myszki” pożegnały przedszkole.

            Cztery lata pobytu w „Tęczowym” właśnie dobiegają końca. A jeszcze nie tak dawno Myszaki po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola. Jedne płakały, inne od razu ruszyły do kącików zabaw, a niektórym potrzebne były kolana pań, które koiły żal i smutek spowodowany rozstaniem z rodzicami. Nim się obejrzeliśmy – wszystko minęło i z maluszków wyrosły starszaki, gotowe stawić czoła szkolnym obowiązkom.

Podczas uroczystości „Żegnamy Przedszkole” dzieci podziękowały wszystkim nauczycielom, instruktorom, specjalistom oraz „dobrym serduszkom”, które umilały czteroletni pobyt w placówce. Pożegnały także swoje zabawki – misie, lalki, klocki, książeczki – od września czeka już szkoła i „poważne” obowiązki. Wiele ciepłych słów skierowanych zostało do rodziców – zabieganych, zapracowanych, ale cudownych, bo wskazujących swym dzieciom właściwe ścieżki życia. „Cudownych rodziców mam …” – popłynęły dźwięki przepięknej piosenki. Wzruszenie i duma to emocje, które rysowały się na twarzach każdej mamy i każdego taty.

Do tych emocji dołączamy się także i my – panie Ewa, Ela i Jola. „Myszaki” stanęły jak zwykle na wysokości zadania. Wspaniale zaprezentowały przygotowane na tę okazję wiersze, piosenki i tańce. Pewne siebie, skupione i zaangażowane na sto procent – to postawa przedszkolaka – starszaka. Szczegóły naszej uroczystości przedstawiają zdjęcia. Obejrzyjcie. Warto!


Starsze wpisy