Jeżyki w Galerii „Arsenał”

W ramach atrakcji związanych z dziecięcym świętem Jeżyki wzięły udział w niezwykle urozmaiconych i pełnych niespodzianek zajęciach w sąsiadującej z przedszkolem galerii sztuki współczesnej. Dzieci zostały tu bardzo ciepło przyjęte i ugoszczone przez wspaniałe panie instruktorki.

Rozpoczęliśmy od warsztatów plastycznych pt. ,,Szczupaki, skoki i emocje, czyli ilustracje POP-UP”. Inspiracją do nich była lektura artystycznej książki i rozmowa na temat emocji. Dzieci świetnie potrafiły określić ich kolor, kształt, sposoby na wyrażanie nastrojów i radzenie sobie z nimi. Następnie z zapałem przystąpiły do twórczego działania. Tworzyły proste konstrukcje,  na bazie których powstały później „wyskakujące” ilustracje. Korzystając z kolorowych materiałów papierniczych, nożyczek, mazaków i kleju wyczarowały niepowtarzalne obrazki. Następnie zostały zaproszone do dżungloogrodu, żeby poznać jego tajemnice. Pięknie zaaranżowana dekoracjami i zabawkami z surowców wtórnych przestrzeń pozwoliła na inne twórcze aktywności w galerii. Dzieci mogły zdobywać doświadczenia na ścieżce sensorycznej, bawić się dźwiękami, nasycić oczy pięknymi obrazami dzikiego świata roślin i zwierząt, odetchnąć na pufach wśród kolorów dżungli. Na koniec trafiły na piętro, gdzie mieści się Wielokulturowy Plac Zabaw Arsenał. Przygotowany tu został kącik czytelniczy z książkami w kilku językach, miejsce do rysowania oraz zabawy, a także pokój do odpoczynku. Jeżyki dalej samodzielnie penetrowały nową przestrzeń galerii twórczo wykorzystując dostępne środki. I tu też uciechy było co niemiara – rysownie kredowymi mazakami, gra w klasy, zabawy ruchowe i konstrukcyjne.

Niestety wszystko kiedyś się kończy i nasze spotkanie w Galerii „Arsenał” również. Jej przestrzeń okazała się naprawdę przyjaznym i bezpiecznym miejscem dla przedszkolaków, które na pewno jeszcze tu wrócą, a moc atrakcji zostanie we wspomnieniach i na zdjęciach oczywiście.


Starsze wpisy