Biedroneczki świętują Dzień Dziecka

1 czerwca to ważna data dla każdego przedszkolaka. Wtedy to właśnie przypada Dzień Dziecka i każda Biedroneczka o tym dobrze pamięta.

My świętowanie rozpoczeliśmy dzień wcześniej, gdzie już po śniadaniu czekały na nas pyszne lody. Wspólnie zasiedliśmy do stołu i zjedliśmy te pyszności.

Następny dzień rozpoczęliśmy wspólną zabawą i tańcami. Tego dnia odbyło się też spotkanie z Panem pszczelarzem. Podczas warsztatów oprócz wysłuchania wielu ciekawostek dotyczących pracy w pasiece, dzieci miały możliwość:

-  przyjrzenia się pracy pszczół i wspaniałym plastrom miodu

-  Spróbowały swoich sił podczas rzeźbienia w pszczelim wosku

-  wzięły udział w degustacji miodu

oraz otrzymały pamiątkę ze spotkania w postaci łyżeczki do miodu i plastra wosku do samodzielnego wykonania świeczki. Zajęcia bardzo się dzieciom podobały i z zainteresowaniem słuchały.

Po obiedzie odbył się piknik. Pogoda nam nie dopisała więc piknik odbył się  w naszej sali. Bardzo przydały nam się plecaczki ze smakołykami, które dzieci przyniosły z domu. Mimo deszczu za oknem u nas w sali było bardzo gorąco, gwarnie i miło. Na pewno długo zapamiętamy te wrażenia, które towarzyszyły nam w tym dniu. I z niecierpliwością  będziemy wyczekiwać kolejnego dnia dziecka.


Starsze wpisy