Wieści z grupy Myszek

Dzień Marchewki, wizyta w Galerii im.Sleńdzińskich

i spotkanie z pisarką – wieści z grupy Myszek.

            Nasza codzienna praca nad nauką czytania, głoskowaniem, liczeniem i pisaniem przeplatana jest atrakcjami, które zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem i budzą pozytywne emocje.

Po raz kolejny zawitaliśmy do Galerii im. Sleńdzińskich na warsztaty plastyczne. A że szybkimi krokami zbliżały się Święta Wielkanocne więc nasza twórczość oscylowała wokół tejże tematyki. Wykorzystując różnorodne techniki wykonaliśmy palmy – takie w kolorowym wazonie, stojące na nakrytym pięknym obrusem stoliku. Nasze wizyty w galerii kończą się lub rozpoczynają od pogawędki z pracownikami. Tym razem zahaczyliśmy o temat portretów i autoportretów malowanych przez rodzinę Sleńdzińskich. Myszaki doskonałe wiedziały, czym różnią się te dwa pojęcia. Mieliśmy także okazję podziwiać prace naszych rówieśników i starszej młodzieży uczęszczających na warsztaty do galerii. Ich zdoloności i twórczość zasługują na wielki podziw.

W kwietniu przypada Dzień Marchewki i Dzień Zdrowia. A wiadomo nie od dziś, że kto je marcheweczkę – ten zdrowy będzie na sto procent albo i więcej. Pracując aktywnie na zajęciach poznaliśmy zasady zdrowego odżywiania się – takie specjalnie opracowane dla dzieci. Rozmawialiśmy też o ekologicznej żywności i sposobie jej uprawy, a także o zagrożeniach dla zdrowia płynących z palenia papierosów oraz oddychania zanieczyszczonym powietrzem. Na dużym arkuszu papieru odrysowaliśmy sylwetkę Majki, a poźniej zaplanowaliśmy jej zdrowe menu. Na koniec zrobiliśmy soczek z marchewek i jabłek i wyszliśmy na podwórko delektować się jego smakiem. Nie ma to jak posiłek na świeżym powietrzu.

Innym wydarzeniem było spotkanie z autorką książeczek dla dzieci – panią Anią, która opowiadała o swoich rymowanych wierszach. Głównymi bohaterami jej opowiastek są milusińskie zwierzaki, czyli bliscy przyjaciele dziecięcych i nie tylko serduszek.

Zachęcamy – obejrzyjcie zdjęcia.Starsze wpisy