UPOMINKI OD MYSZEK DLA PANI WIOSNY – część II

Tradycją „Myszaków” są całodzienne imprezki. Tak było i tym razem. Po wykonanych zadaniach od Pani Wiosny, która dostarczyła nam nie lada emocji, uśmiechu i radości wpadliśmy na pomysł zrewanżowania się jej. Postanowiliśmy przygotować jej kilka niespodzianek. Tym razem podzieliliśmy się na cztery zespoły. Każdy naturalnie przygotowywał inną niespodziankę.

Dwa pierwsze zespoły – to małe projektantki. W wyniku ich działań, Wiosna dostała piękny kapelusz ozdobiony kwiatami oraz do kompletu słoneczną spódnicę – również mieniącą się różnokolorowymi kwiatami. Męski zespół początkujących architektów podjął się skonstruowania bocianiego gniazda. Wyszło rewelacyjnie! Brakowało w nim tylko bociana, ale na pewno niebawem gniazdo zostanie zasiedlone. W końcu bociany  mają długą drogę do przebycia. A co przygotował czwarty zespół ? Otóż mieszany team kucharzy – spełnił prośbę Wiosny i przygotował wszystkim „Myszakom” wyśmienity koktajl owocowy, czyli tzw. zieloną bombę witaminową, czyli koktajl na bazie kiwi, jabłek, gruszek i …szpinaku, który zdobył miano bezzapachowej mięty J. Jak się okazało podczas degustacji – nie miało to najmniejszego znaczenia bowiem samodzielnie zrobiony wiosenny eliksir smakował rewelacyjnie !!!  Zgodnie z obietnicą wypiliśmy go do ostatniej kropelki. Z każdym łyczkiem czuliśmy jak powracają nam siły witalne, emocje wracają do równowagi, a uwaga i koncentracja niesamowicie nam się wyostrza, zwłaszcza, kiedy zauważamy wszystkie puste dzbanki. Sami byliśmy zdziwieni tempem ich opróżnienia.

- „Na zdrowie Myszaki, na dobry nastój i zawsze pozytywną energię” – pożyczyła nam Wiosna wdzięczna za wszystkie niespodzianki.

I tak zakończyliśmy nasz dzień pełen atrakcji, dziecięcego wigoru i dobrego humoru, chętnie pozując do pamiątkowych zdjęć.  Stwierdziliśmy jednoznacznie, że na dobre poczuliśmy wiosenny klimat.

                          Na nadchodzącą wiosnę życzymy wszystkim długich spacerów

                           zakończonych szklaneczką pysznego, zdrowego koktajlu.

                                                                                                                                                             „Myszki”


Starsze wpisy