Taneczne szaleństwo – czyli bal karnawałowy w grupie Troskliwych Misiów

Karnawał to wspaniała tradycja „po brzegi” przepełniona radosną muzyką i wspólną zabawą. Nieodłącznym elementem tego okresu są oczywiście bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla wszystkich przedszkolaków to z pewnością dzień niezwykły oraz z niecierpliwością wyczekiwany.

Rozbrzmiewający dźwięk uroczystego dzwoneczka tuż po śniadanku w sali Troskliwych Misiów mógł oznaczać już tylko jedno – koniec odliczania! Bal karnawałowy 2021 roku czas zacząć!

Świętowanie tego wyjątkowego dnia rozpoczęliśmy od pokazu mody. Na gwiezdnym wybiegu odważnie, z pełną gracją i klasą zostały zaprezentowane wszystkie kreacje przygotowane specjalnie na bal karnawałowy. Oklaskom i radosnym okrzykom nie było końca.  Dzięki tej prezentacji dowiedzieliśmy się, że nad naszym bezpieczeństwem podczas tanecznego szaleństwa czuwają policjanci, strażacy, drużyna Spider-Man’ów, Superman oraz Batman. O naszą kondycję oraz ogólne zdrowie zadbał lekarz pediatra, a o piękne uśmiechy na poniższych fotografiach – Wróżka Zębuszka (kontrolowała ona również ilość zjedzonych słodyczy podczas uroczystego poczęstunku J ). Wśród wszystkich przybyłych gości na Bal Karnawałowy w grupie Troskliwych Misiów nie zabrakło również aniołka, księżniczek, Smoczusia, Minionka, jak i niespotykanie silnego Hulk’a.

Po wspomnianym uroczystym pokazie mody wszyscy bez wyjątku daliśmy się porwać do tańca, gdy w głośnikach pojawiły się pierwsze rytmy jakże skocznych i wesołych największych dziecięcych przebojów. Oprócz nich radosny nastrój oraz świetny humor wyzwalały barwne dekoracje, kolorowe balony, a także mnóstwo tęczowych baniek mydlanych.

Chwilę wytchnienia przyniosła nam zabawa ze święcącymi kostkami. Odnaleźć na nich konkretny kolor to nie lada wyzwanie! Wszystko zmienia się bowiem tak szybko, jak w kalejdoskopie. Jednak Troskliwym Misiakom to zdanie nie sprawiło większych trudności. Wszystkie kolory zostały odnalezione w mig! Po odpoczynku dalej chętnie braliśmy udział w przygotowanych zabawach tanecznych. Nie zabrakło wśród nich tańca z balonem w parach, szaleństwa z pomponami oraz wygibasów pod „wężowym” mostem.

Następnie przyszedł czas na uroczysty poczęstunek. Słodkie przekąski oraz zdrowe, owocowe soki pełne witamin pomogły nam uzupełnić utraconą energię. Była to świetna okazja, aby podzielić się wrażeniami z koleżanką lub kolegą. Nasze pogaduszki przerwał nagle niespodziewany telefon, w którym nasza Pani została poinformowana, że na sali gimnastycznej czeka na nas niespodzianka. Zanim się obejrzeliśmy, już byliśmy na górze. Czekały tam na nas wielkie paczki po brzegi wypełnione samymi smakołykami – raj dla każdego Łakomczuszka. Po powrocie do sali wykonaliśmy grupowe zdjęcie, które z pewnością pozostanie wspaniałą pamiątką tegorocznego balu karnawałowego. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia także innych zdjęć – z tego wyjątkowego dnia – umieszczonych w poniższej galerii.

Do następnego razu! =)

Troskliwe Misie wraz z Paniami


Starsze wpisy