Dzień Kota w „Jeżykach”

 

„My jesteśmy kotki dwa , każdy z nas wąsiki ma….”

      Jednym z ulubionych zwierzątek domowych jest mięciutki , puszysty i zwinny kotek. Przy okazji tematu „Domowi ulubieńcy „ większą uwagę zwróciliśmy na to zwierzątko. Dzieci poznały ciekawostki dotyczące kotów , przesądy związane z czarnymi kotami i sposoby opieki nad kotami domowymi i bezdomnymi.

     Zabawa w grupie rozpoczęła się od rozdania dzieciom kocich opasek i przyklejenie do bluzeczki emblematów „Dzień Kota”. Formą zabawy były listy ukryte w całej sali . W listach dzieci poznały imiona kotów oraz zadania do wykonania. Po  każdym zadaniu dzieci przyczepiały „kocią łapę”na planszy zadań .

     Pomiędzy zadaniami”Jeżyki” śpiewały piosenki „Kotek Staś „ , „ My jesteśmy kotki dwa” oraz przypomniały wiersz „ W pokoiku na stoliku „ . Była też kocia gimnastyka , kocia mowa , polowanie na myszki , hieroglify kota Basteta , gra memory oraz ocenianie kocio – dziecięcej  pamięci. Dzieci bawiły się też w zabawy „Gdzie jest kotek „  – ćwicząc pamięć wzrokową oraz w zabawę „ Kotek siada” – oceniając położenie  kotków w przestrzeni . „Jeżyki „ próbowały pić mleko i wodę tak jak piją kotki , co wcale nie było takie proste .

 Na koniec zabawy , po zdobyciu wszystkich „kocich łapek” , każde dziecko otrzymało koci dyplom .

    Dzieciom bardzo podobały się kocie zabawy i na pewno będzie jeszcze nie jedna okazja do podobnych harców.

 


Starsze wpisy