Świąteczny czas w „Jeżykach”

     Grudzień to magiczny czas zarówno w naszych domach , jak i w Przedszkolu. Wszyscy czekamy na  Święta , choinkę i Mikołaja.

 

    „Jeżyki „ były bardzo podekscytowane nadchodzącą Gwiazdką i z zapałem się do niej przygotowywały. Najpierw były Mikołajki i mikołajkowe zabawy , gdzie dominował kolor czerwony. Dzieci brały udział w konkursie na najdłuższy łańcuch z papieru , którym później ozdobiły całą salę . Na tablicach i ścianach wisiały aniołki , choineczki , kolorowe migające światełka i inne  świąteczne ozdoby. Na koniec przyszedł czas na ubieranie choinki w lampki , bombki i łańcuchy. Choinka była piękna w złoto czerwonej tonacji. Dzieciom się bardzo podobała.

     Tradycyjnie , jak co roku „Jeżyki” dekorowały kolorowym lukrem pachnące pierniczki .

Ależ to była zabawa ! Dzieciom bardzo smakował lukier i kolorowe posypki , które obowiązkowo trzeba było spróbować. W czasie zajęć Panie opowiadały o świątecznych tradycjach i aby pachniało świętami , dzieci przystrajały goździkami pachnące mandarynki.

     Były też wykonane przez „Jeżyki” upominki Rodzicom – piękna pocztówka i świąteczny świecznik.

    Dzieci śpiewały świąteczne piosenki i kolędy . Najbardziej podobały się kolędy i pastorałki w wykonaniu zespołu Arka Noego. Chętnie tańczyły przy zabawie „Zapracowany Mikołaj „ i angielskiej wersji „Pada śnieg”. „Jeżyki” wykonały  bombkę z życzeniami dla Rodziców , którą zawiesiły na choince w wejściowym korytarzu.

      To był jak co roku piękny czas dla wszystkich dzieci. Czekamy z utęsknieniem na Święta Bożego Narodzenia i oczywiście na Mikołaja i prezenty , bo przecież wszyscy byliśmy grzeczni :)

                                          Z pozdrowieniami i życzeniami Świątecznymi .

                                                          Jeżykowe Panie.


Starsze wpisy