Przedświątecznie w Żabkach

Smak przygotowań to jakby przygrywka do samego świętowania, trochę wydłużony niezwykły czas. To budowanie świątecznego klimatu jest bardzo ważne dla rozwoju dzieci, bo pozwala na zgromadzenie cennych wrażeń i doświadczeń, oswojenie sytuacji. W Żabkach zaczęliśmy od wykonywania choinkowego „Łańcucha dobra” w ramach akcji solidarności z dziećmi z dystrofią mięśniową Fundacji „Pro Salute”. W przedszkolu dzieci starały się sklejać ogniwa zachowując rytmiczną powtarzalność, a w domu z rodzicami tworzyły fantazyjne łańcuchy. Naszym wspólnym wysiłkiem powstała ozdoba o długości 73 metrów. Możemy sobie pogratulować!

Poznawaliśmy zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem, utwory literackie i kolędy, szykowaliśmy prezenty dla rodziców, wykonywaliśmy zadania i prace plastyczne. Potem przyszła pora na zdobienie pierników na grupową wigilię. Sprawiło to dzieciom niesamowitą radość, ale pozostawiło też niedosyt. Podczas kolejnych dni chwaliły się pięknie udekorowanymi domowymi wypiekami, co oznacza, że kontynuowały z domownikami cenną dla nich aktywność.

Wreszcie w przedszkolnej sali stanęła gotowa do przystrojenia choinka, która według poznanego opowiadania miała pokryć się blaskiem zmarzniętych kryształków wody. Żabki z takim zapałem umieszczały ozdoby na gałązkach, że drzewko w kilka minut było już udekorowane. Gdy zaświeciły się lampki, z dziecięcych ust można było usłyszeć okrzyki zachwytu.

Żabki uczące się w domu z powodu pandemii też gotowały się do świąt i zechciały się z nami tym podzielić. Wasze prace umieściliśmy w kąciku „Żabkowe przesyłki” i podpisaliśmy, aby cieszyły nasze oczy i przypominały o Was, Franku i Krzysiu.

Przy tej okazji dziękujemy rodzinom, które z sercem włączyły się do akcji „Łańcuch dobra” oraz rodzicom chłopaków, którzy zachęcili synów do odzewu na nasze listy. Pozostajemy z nadzieją na dalszą owocną współpracę dla dobra Żabkowych pociech.


Starsze wpisy