Nowy rok szkolny w „Jeżykach”

       Nie tak dawno były wakacje , a tu już prawie koniec października . „Jeżyki” to już 4-latki , samodzielne , mądre i wesołe dzieciaki . Nasza jeżykowa gromadka powiększyła się o Izę , Olgę i Gabrysia , które już zadomowiły się w naszej grupie , z czego bardzo się cieszymy.

        Wrzesień i październik szybko nam minęły . Trochę się uczyliśmy , trochę się bawiliśmy i oczywiście korzystaliśmy z prawie letniej , słonecznej pogody. Hucznie obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka , robiliśmy piękne prace plastyczne o tematyce wakacyjnej , o ruchu drogowym , deszczowej pogodzie , pocztówkowe ludziki z kopert i jesienne zwierzęta.

         Chętnie bawiliśmy się kolorową , ogromną chustą , tańczyliśmy z tęczowymi chusteczkami i kolorowymi wstążkami . Przy okazji różnych zabaw uczyliśmy się liczenia np. listeczków , segregowania jesiennych darów , opowiadania obrazków , rozwiązywania jesiennych zagadek oraz fajnych wierszy i piosenek. Ulubionym wierszem „Jeżyków” jest wiersz D.Gellner „Przyszła jesień do fryzjera „ , a piosenka …no cóż …wszystkie super , ale to już dzieci wiedzą najlepiej .

               Niedługo będziemy mieli w grupie „Święto Dyni” , a może i inne atrakcje . Ale o tym już w następnym  artykule.

                                                                             Do usłyszenia .

                                                                            „Jeżykowe Panie”


Starsze wpisy