„Jesienne drzewa” – Rodzinny Konkurs Plastyczny w grupie „Myszek”

Jesień, zwłaszcza ta mieniąca się kolorami inspiruje nas do wielu działań. Spacerując po parku nie potrafimy obojętnie przejść obok barwnych liści, błyszczących kasztanów czy żołędzi ubranych w fantazyjne „czapeczki”. Nie potrafimy też nie wyrazić swego zachwytu nad urokiem prawdziwie jesiennych drzew. „Mysie Rodzinki” zainspirowane piękną, złotą jesienią, przychylając się do naszej propozycji, przygotowały prace plastyczne ph. „Jesienne drzewa”. W domowych pracowniach plastycznych powstało kilkanaście barwnych arcydzieł świadczących o ogromnej kreatywności, wyobraźni i zaangażowaniu zarówno tych małych jak i dużych artystów.

Na szczególną uwagę zasługuje różnorodność technik oraz materiałów plastycznych wykorzystanych przez twórców. Farby, stanowiły bazę w większości prac. Połączone z naturalnym materiałem przyrodniczym, odpowiednio farbowanymi wacikami , opiłkami z kredek dały imponujący efekt końcowy. Z przyjemnością i zachwytem omawialiśmy każdą pracę. Dzieci doskonale potrafiły wskazać elementy wykonane samodzielnie i te , które wymagały pomocy rodziców, a nawet rodzeństwa.

Ocena prac zawsze należy do najtrudniejszego etapu konkursu, zwłaszcza kiedy jurorami są same dzieci. I tu ….zaskoczenie. „Myszkowe” jury bez dłuższej chwili namysłu ogłosiło wyjątkowo zgodny werdykt:

-„WSZYSTKIE PRACE SĄ PIĘKNE!”

Prawda, że imponująca postawa. Aprobatą werdyktu były gromkie brawa. Wszystkie prace bezapelacyjnie zasłużyły na nagrodę. Wśród nich były dwie, które w wyjątkowy sposób skupiły uwagę dzieci. Drzewko z ruchomymi listkami umieszczone w przezroczystym pudełeczku oraz dumne, napuszone, kasztanowe sowy bacznie obserwujące świat z gałęzi pokaźnego drzewa.  Jej autorem był Vincent, a pomysłodawcami Rodzice.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy

wszystkim „Myszkowym” Rodzinkom, które zechciały wziąć udział

w zaproponowanym przez nas konkursie.

 

Mamy nadzieję, że czas poświęcony na przygotowanie jesiennego drzewka był przyjemną, rodzinną zabawą, w której mogliście się Państwo zmierzyć ze swoimi pomysłami, zdolnościami i kreatywnością, dając tym samym dzieciom ogrom radości i satysfakcji. Wszystkie prace znalazły miejsce w „Myszkowej Galerii”, która była dopełnieniem jesiennej dekoracji sali. Uroczyste wręczenie upominków oraz  dyplomów miało miejsce podczas imprezy – „Roztańczona pani Jesień”.

A teraz zapraszamy wszystkich czytelników na nasz mały fotograficzny wernisaż.

Przed Państwem Mali Artyści i ich prace.

„Mychy i Myszki”


Starsze wpisy