Wrzesień u Przyjaciół Kubusia Puchatka

Po długim czasie rozłąki, we wrześniu ponownie spotkaliśmy się w przedszkolnym gronie. Z ciekawością poznaliśmy swoje perypetie oraz ciekawe wydarzenia z życia wszystkich koleżanek i kolegów z grupy. Szybko przyzwyczailiśmy się do nowych zasad panujących  obecnie w przedszkolu i chętnie  zaczęliśmy korzystać z uroków przedszkolnego dnia.

Ulubione zabawy w gronie przyjaciół, interesujące zajęcia, wyjścia na przedszkolny plac zabaw i spacery w najbliższej okolicy- tak spędzamy nasz czas.

We wrześniu mieliśmy okazję utrwalić swoją wiedzę o zasadach bezpiecznego poruszania się na ulicy i wykorzystać ją podczas spacerów w najbliższej okolicy przedszkola. Poznaliśmy ważne instytucje, z których korzystamy w życiu codziennym i ich lokalizację. Jesienną tematykę o przyrodzie i przygotowaniach zwierząt do zimy realizowaliśmy częściowo w plenerze- podczas wizyt w parku i pobliskim ZOO.

Nie zabrakło również świętowania, obchodziliśmy w grupie Światowy Dzień Przedszkolaka oraz Dzień Chłopaka. Na pamiątkę tych dni otrzymaliśmy drobne upominki i medale. Furorę wśród dzieci zrobiło wyjście do kina na film pt. „O czym marzą zwierzęta”.

Po tak  dobrym początku, idziemy dalej po więcej????


Starsze wpisy