Owocowo-warzywnie w Żabkach

Jesień przywitały Żabki w doskonałych nastrojach i dobrym zdrowiu. Aby utrzymać i utrwalić ten stan zajęły się jesiennymi darami z sadu i ogrodu, które wzmacniają naszą kondycję, ale sprzyjają też dziecięcym aktywnościom.

Przedszkolaki odbyły wycieczkę na stragan owocowo-warzywny, gdzie miały możliwość przyjrzeć się produktom oraz dokonać zakupów. Podczas różnorodnych zajęć nazywały i rozpoznawały owoce i warzywa różnymi zmysłami w oparciu o naturalne okazy, zabawki, ilustracje. Miały okazję uczestniczyć w działaniach plastycznych wykonując jabłka w technice origami i prowadząc doświadczenia z mieszaniem kolorów, aby otrzymać odpowiednie do namalowania marchewki, ogórka i buraka. Przeliczały rośliny wyrosłe w ogrodzie i dojrzałe w sadzie oraz próbowały ustalić, co było pierwsze – jabłoń czy jabłko, w czym miało im pomóc poznanie budowy owocu. Śpiewały pouczające piosenki „Owocowy sok” i „Zdrowe warzywa” i brały udział w zabawach „Konfitury” gotując je z jabłek i śliwek oraz ilustrując „Urodziny marchewki”. Ostatnia zabawa stała się pretekstem do świętowania „zaległych” urodzin Żabek. Były tańce, „Sto lat” i urodzinowe rakiety, prezenty, a wszystko zakończone zdrową warzywną przekąską. Dzieci z apetytem ją spożyły, podobnie jak kilka dni wcześniej owocowe koreczki.

Mamy nadzieję, że przedszkolne owocowo-warzywne doświadczenia przeniosą się do Żabkowych domów i za sprawą dzieci również inni domownicy będą mogli skosztować zdrowych przysmaków. Życzymy dobrej kulinarnej zabawy i aby smaczne surowe przekąski pomagały budować odporność i utrzymać zdrowie.


Starsze wpisy