Myszki świętują Dzień Przedszkolaka!

W miniony poniedziałek – 21 września – w grupie Myszek świętowaliśmy wielki dzień, a mianowicie Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Był to czas, w którym My – Myszkowe Panie mogłyśmy podziękować dzieciom za to, że po prostu są i sprawić im wiele okazji do tego, aby poczuły ogromną radość z bycia przedszkolakiem. Cel był jeden – świetna zabawa, dlatego też staraliśmy się nie stracić ani chwili i od razu z uśmiechami na buzi rozpoczęliśmy świętowanie.

Na wstępie wspólnie ustaliliśmy okrzyk naszego święta, który finalnie brzmiał: „Od najmłodszego aż po starszaka – Myszki świętują Dzień Przedszkolaka”. Następnie stworzyliśmy pajęczą sieć najważniejszych powodów decydujących o tym, dlaczego dzieci tak bardzo lubią chodzić do przedszkola. Tuż po tej krótkiej pogadance miały miejsce tańce z balonami w parze. Myszki wykazały się niezwykłą kreatywnością, ponieważ w tej zabawie – w czasie przerwy w muzyce – balon mógł być trzymany jedynie przez wybrane części ciała: same nosy, same brzuszki lub same stópki czy uszy. Powstałe pozy były naprawdę bardzo zaskakujące! Po tanecznym szaleństwie z balonami przyszedł czas na ozdabianie ich markerami. Pomysłów było mnóstwo – każdy zupełnie inny, tak bardzo wyjątkowy. Ponadto, nasza sala na chwilę zamieniła się także w laboratorium, w którym to grupa małych chemików wykonywała eksperyment – malowanie na mleku ruchomych obrazów.

Oprócz wymienionych atrakcji w tymże wyjątkowym dniu nie zabrakło również licznych zabaw muzyczno-ruchowych, zespołowego rozwiązywania zagadek i wielu, wielu innych. Na zakończenie odbyło się wręczenie odznak „Myszkowego Super Przedszkolaka” oraz wykonanie pamiątkowego grupowego zdjęcia. Zachęcamy do obejrzenia poniżej zamieszczonych zdjęć z naszej wspaniałej zabawy! =)

Myszkowe Panie – Ania i Ewa


Starsze wpisy