,,Podróż do Zimowej Krainy” – zajęcia otwarte dla rodziców z wykorzystaniem elementów Sensoplastyki® w grupie Słoneczka III

Zabawa zawsze daje dzieciom wiele radości, szczególnie wtedy kiedy jest to zabawa z Mamą lub Babcią. A jeśli jeszcze można przy niej brudzić się do woli… to już jest pełnia szczęścia, bo jak wiadomo brudne dzieci to szczęśliwe dzieci!

 

21 stycznia w grupie Słoneczka III odbyły się zajęcia otwarte. Dzieci wraz z Paniami zaprosiły rodziców w podróż do Zimowej Krainy. Spotkanie rozpoczęliśmy naszym tradycyjnym powitaniem z wykorzystaniem elementów Porannego Kręgu. Sprawdziliśmy obecność, ułożyliśmy plan dnia, określiliśmy jaką mamy aurę za oknem. Następnie wyruszyliśmy na poszukiwania zimy, a kiedy już dotarliśmy do Zimowej Krainy wówczas zrobiło się biało i powiało chłodem, szybko jednak rozgrzały nas wesołe zabawy przy muzyce. Świetnie poradziliśmy sobie ze wszystkimi zadaniami, które na nas czekały. Wreszcie dotarliśmy do miejsca, w którym sami mogliśmy wyczarować sobie śnieg i to przy pomocy tak prostych produktów jak mąka, woda i olej. Przesypywaniu, przelewaniu, mieszaniu, formowaniu i brudzeniu się nie było końca. W efekcie stworzyliśmy przeróżne bałwanki i zimowe postacie, ale atmosfera zajęć tak bardzo zachęcała do eksperymentowania, że powstała nawet pizza w wydaniu śnieżno-zimowym. Kto wie co jeszcze bylibyśmy w stanie wykreować gdyby nie to, że musieliśmy już pożegnać Zimową Krainę i wracać do Tęczowego Przedszkola.


Starsze wpisy