Pasowanie Troskliwych Misiów

Z wielką radością ogłaszamy wszem i wobec, że 11 grudnia 2019r. malutkie Troskliwe Misie zostały uroczyście przyjęte do grona Tęczowych Przedszkolaków. Jednak najpierw w obecności rodziców, dyrekcji, swoich pań i ulubionych pluszaków, Misiaki udowodniły, że są gotowe by otrzymać Pasowanie. Maluszki, wspomagane przez swoje panie i grupowe maskotki, przedstawiły zebranym gościom swój kodeks postępowania, czyli Zasady Troskliwych Misiów. Ten ważny spis ilustrowały piosenkami, wierszykami, zabawami i tańcem. Było więc i o dbaniu o swój wygląd, i o kulturalnym zachowaniu przy stole, i o zdrowym odżywianiu. Dzieci nie zapomniały też zaprezentować gościom najbardziej pożądanej minki przedszkolaka oraz krótkiego wykładu pt. „Pamiętaj o uśmiechu”.

Potem Misiaki pokazywały, jak potrafią razem zgodnie się bawić, czego pozazdrościł im nawet wietrzyk- psotnik. Następnie dały próbkę tego, jak ważnych rzeczy uczą się co dzień w przedszkolu. Było więc np. o zasadach ruchu drogowego, czy o bardzo lubianych przez Troskliwe Misie zwierzątkach. Pod koniec występu dzieci wykonały „frędzelkowy” taniec, a na finał goście mogli cieszyć oczy „tęczową” piosenką z kolorowymi pomponami. Po takiej prezentacji publiczność zgodnie orzekła, że Misiakom należy się Pasowanie.

Wkrótce po tym nastąpił uroczysty moment oficjalnego przyjęcia Troskliwych Misiów do grona Tęczowych Przedszkolaków. Na potwierdzenie tego faktu każdy pasowany otrzymał piękny dyplom od pani dyrektor i wspaniałe prezenty od rodziców. Potem dorośli poproszeni zostali na scenę. Tam każda mama i każdy tata, z sylwetą Troskliwego Misia w ręku, złożyli „z własnej i nieprzymuszonej woli” stosowne przyrzeczenie, kończące się słowami „od dzisiaj nikt z nas nie zapomina: Misie nie grupa tylko rodzina”. Potem rodzice, ku uciesze swoich pociech, wystąpili specjalnie dla nich. Tatusiowie przybrali się w milusie uszka i zmienili w „misiową orkiestrę”, która za pomocą wielu niewidzialnych instrumentów wykonała, z wielkim talentem, utwór na cześć dzieci. Zaraz po tatusiach, mamusie raźno przywdziały kucharskie czapki i z zapałem oraz wdziękiem zabrały się do pieczenia ciast na nadchodzące przyjęcie. Trzeba przyznać, że po zakończeniu tej kulinarnej zabawy wypieki naprawdę się zmaterializowały. Takie rzeczy możliwe są tylko w Tęczowym Przedszkolu! O tym, że upieczone przez mamy przysmaki były jak najbardziej realne, goście mogli przekonać się podczas „przerwy kawowej”. W tym czasie Misiaki udały się do swojej sali na obiad, który nie ma co kryć, nie cieszył się zbytnim zainteresowaniem. Każdy Troskliwy Miś marzył, by jak najszybciej wrócić do rodziców. Tym bardziej, że czekać tam miała na dzieci „Misiowa Kawiarenka” z pysznymi deserami. Tak też się stało. Widać było, że świeżo dyplomowane przedszkolaki w kawiarence czuły się szczęśliwe, ważne i wyróżnione. A my, dorośli, chętnie im usługiwaliśmy, z dumą patrzyliśmy na nasze zuchy i wymienialiśmy się wrażeniami z tej pięknej uroczystości.

Gratulujemy Wam Troskliwe Misie i witamy w gronie Tęczowych Przedszkolaków!

Bardzo dziękujemy Rodzicom Troskliwych Misiów za stworzenie rodzinnego nastroju na uroczystości Pasowania oraz za pomoc  w przygotowaniu oprawy tego wyjątkowego dnia.

Mieliście, Drodzy Rodzice, ogromny udział w tym, że Pasowanie Misiaków upłynęło w atmosferze niezwykłej wprost radości i szczerych emocji.

Jesteśmy wdzięczne za wspaniałe, pełne humoru podejście do wspólnych zabaw oraz docenienie naszej dotychczasowej pracy.

                                                                                       Misiowe Panie