„Niech nam żyją wszystkie Babcie i Dziadkowie też…..” – uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w grupie Troskliwych Misiów

Święto Babci i Dziadka to wspaniała okazja, aby zaprosić do przedszkola Kochane Babcie i Kochanych Dziadków i pokazać im, jak ich wnuczęta świetnie czują się w przedszkolu i jak dużo się już tutaj nauczyły. Nie zabrakło więc momentów pełnych radości, wzruszeń i dumy z osiągnięć małych artystów.

Troskliwe Misie zaprosiły babcie i dziadków na wspaniałą opowieść o przedszkolu. Na początek przedstawiły gościom Zasady Przedszkolaka, dzięki którym wiedzą, jak należy zachować się w przedszkolu i co trzeba zrobić, aby wszystkim było w naszej grupie miło i fajnie. Misie zaprezentowały doskonałe maniery przy stole oraz przypomniały wszystkim jak ważny jest dobry humor i uśmiechnięta minka. W swojej opowieści pamiętały również o zwierzętach, które bardzo lubią i chętnie o nie dbają. Pochwaliły się również znajomością zasad ruchu drogowego i pod czujnym okiem policjanta przechodziły przez ulicę. Potem opowiedziały o tym, jak lubią witaminki i jak zdrowo się odżywiają, nieustannie podkreślając, że najlepsze do tego są jabłuszka i gruszeczki.

W swojej opowieści, Misie nie mogły nie wspomnieć o cudownym czasie świąt, pełnym niezapomnianych wrażeń, przeżyć i niespodzianek. Goście po raz kolejny mogli się przekonać jak zdolne są ich wnuczki – potrafią ubrać choinkę , upiec przepyszne pierniczki, napisać list do Mikołaja, a ich dobre serduszka gwarantują bycie wspaniałym pomocnikiem Mikołaja

Na koniec opowieści Troskliwe Misie, pokazały gościom swoje najpiękniejsze miejsce – Pod Tęczą – i mam nadzieję, że wszyscy uznali, że to jest doskonały wybór.

Po krótkiej przerwie Misiaki ponownie spotkały się ze swoimi babciami i dziadkami, po to, by tym razem udowodnić gościom jak bardzo ich kochają i jak nie wyobrażają sobie życia bez babci i dziadka, którzy wszystko najlepiej wiedzą i potrafią. Nie zabrakło więc piosenek, gorących życzeń, gromkiego sto lat i pysznego tortu na cześć Wspaniałych Gości oraz słodkich prezentów od wnucząt.

Potwierdziła się również opinia, że babcie i dziadkowie uwielbiają bawić się z wnukami. Babcie chętnie (oczywiście, pod czujnym okiem dzieci) uczyły się piec zdrowe – bez cholesterolu ciasteczka. Po zakończeniu kursu, rzecz jasna, na potwierdzenie zdobytych kwalifikacji  babcie otrzymały stosowne zaświadczenie. Zaś dziadkowie, którzy wszystko potrafią, odkryli w sobie talent muzyczny i wspólnie z wnukami zagrali dla babci wspaniały koncert, zdobywając w ten sposób nowe kwalifikacje i obowiązek grania dla babci przy ciasteczkach bez cholesterolu.

Po wspólnych zabawach, wielkich emocjach, wnuczęta zaprosiły swoich kochanych gości na poczęstunek. Przy słodkim „co nieco” był czas na wspólne rozmowy, bliższe poznanie się, refleksje i opinie. To były szczególne chwile, cudownie było zobaczyć radość i dumę w oczach babć i dziadków, łatwiej wtedy było przekonać gości, że dzieci w przedszkolu też są szczęśliwe i zadowolone i jak sami widzą doskonale sobie radzą.

To był wspaniały dzień, bardzo się cieszymy, że odwiedzili nas tak Wyjątkowi Goście i mamy nadzieję, że spotkania w tak licznym gronie staną się miłą tradycją naszej grupy. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas i wesołą zabawę.

Bardzo serdecznie dziękujemy Wam, Drodzy Rodzice za pomoc w przygotowaniu słodkiego poczęstunku na Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, dziękujemy za Wasze zaangażowanie i zainteresowanie.

                                                       Misiowe Panie


Starsze wpisy