„DZIĘKUJEMY WAM KOCHANI ZA TO, ŻE WAS MAMY” – czyli jak „Myszki” Dzień Babci i Dziadka celebrowały

Wprawdzie kalendarz wskazuje nam , że mamy zimową porę, ale rzeczywistość za oknem jest całkowitym tego zaprzeczeniem. Dzieci z niecierpliwością oczekują na śnieg. Chętnie ulepiłyby bałwana, wyciągnęły zakurzone sanki, a tu nic. Na śnieg nie ma co liczyć.

Na śnieg nie, ale na obecność Kochanych Babć i Szanownych Dziaków, którzy przyjęli zaproszenie wnucząt – zawsze! Niejednokrotnie przemierzają oni wiele kilometrów, biorą urlopy, zostawiają wszystkie służbowe i domowe obowiązki, by w tym pięknym dniu być razem z wnukami w ich małym, przedszkolnym świecie i wspólnie celebrować jedno z najpiękniejszych świąt zapisanych w kalendarzu – Dzień Babci i Dziadka.

Podczas naszego ubiegłorocznego spotkania, poprzez wiersze i piosenki opowiadaliśmy swoim gościom jak płynie nam czas w „Tęczowym Świecie”. Przesłaniem tegorocznego spotkania, była płynąca prosto z serduszka chęć podziękowania naszym gościom za ogrom miłości i dobroci, które wnuczęta od nich otrzymują. Babcia i Dziadek, to oaza niezmąconej cierpliwości i bezinteresowności. To Skarby, bez których wychowanie małych ludzi odbyć się nie może.

Zawsze uśmiechnięci, pełni zachwytu i uznania dla swoich wnucząt, podziwiają ich występy. Patrzą z dumą i niedowierzaniem jak szybko rosną , jak pięknie się rozwijają i ile już potrafią.

Nie zaprzeczymy . Zaiste jest to prawda.

W przygotowanym przez wnuczęta koncercie życzeń, znalazły się dedykacje pod adresem wszystkich kulinarnych pyszności serwowanych przez babcie jak i  ukłon w stronę dziadków za wspólne majsterkowanie, bajek czytanie i snucie ciekawych opowieści. Wnukowie dziękowały za wspólną zabawę i anielską cierpliwość za dziecięcą kreatywność, która tej zabawie towarzyszy. Udowodniliśmy również, że jesteśmy już na tyle duzi, by przynajmniej w tym świątecznym dniu przejąć domowe obowiązki.

Wgłębiliśmy się również w tajniki drzewa genealogicznego. Bo rodzinne koligacje to rzecz niesłychanie trudna. Najważniejsze jednak, że dzieci wiedzą, kim są ich babcie i która jest mamą taty i mamą mamy. Ufff … trudne to do rozgryzienia.

Podczas uroczystości babcie usłyszały niezliczoną ilość komplementów. Wszystkie eleganckie, zadbane, wysportowane i przede wszystkim roześmiane. Tak trzymać drogie Panie. Dziadkowie naturalnie kroku im dotrzymują co udowodnili podczas wspólnych zabaw prosząc szarmancko babcie do walca. Super! I to nam się podoba. I takich roześmianych, szczęśliwych, rozbawionych i zrelaksowanych chcemy Was oglądać każdego dnia.

Pracujcie nad kondycją, dbajcie o siebie i pamiętajcie, że wnuczęta bardzo Was Kochają.

Drodzy Goście – Kochane Babcie i Kochani Dziadkowie

Z całego serca dziękujemy za Waszą liczną obecność, gromkie brawa, uśmiechy, chwile wzruszeń, wspólną zabawę i owacje na stojąco.

Dziękujemy za ciepłe słowa i zauważenie naszej pracy.

Przygotowywanie uroczystości z okazji Waszego święta

jest dla nas prawdziwą przyjemnością.

Ukłony przesyłamy również Rodzicom

za współorganizację słodkiego poczęstunku

Wielkie brawa kierujemy w stronę naszych Myszek,

które stanęły na wysokości zadania i spisały się na medal.

Jesteśmy z Was bardzo dumne.

                                                                                                                                     „Myszkowe” Panie


Starsze wpisy