Żabki przygotowują się do świąt

Świąteczne przygotowania rozpoczęły się w naszej grupie bardzo wcześnie. Jeszcze w listopadzie wzięliśmy udział w akcji „Łańcuch dobra” zainicjowanej przez Stowarzyszeni Pro Salute. Żabki samodzielnie sklejały choinkowy łańcuch, ćwicząc przy tym sprawność swoich małych paluszków. Szczególnie wyróżniły się w tej aktywności przedszkolaki, które tworzyły łańcuchy z rodzicami i rodzeństwem w domu. Oczywiście fragmenty łańcucha zawisły na naszym świątecznym drzewku.

Dzieci bardzo napracowały się też nad zabawkami choinkowymi, które wykonywały zarówno w przedszkolu jak i w domu. Choinka w sali Żabek została ustrojona oryginalnymi dekoracjami. Przedszkolne świecące aniołki i barwne pawie oczka oraz przepiękne pomysłowe zabawki, które powstały na grupowy konkurs „Ozdoba na przedszkolną choinkę” będą cieszyły oczy przez cały okres świąteczny. W tym miejscu wielkie brawa Żabkowym rodzicom, którzy zaangażowali się w aktywność z dziećmi i zainspirowali je do działania. Wszystkie prace wzbudzały podziw małych i dużych, oglądających konkursową wystawę, a później prace na choince.

W ramach świątecznych przygotowań Żabki zajęły się również zdobieniem pierników. To była naprawdę pasjonująca i i przyjemna aktywność. Dzieci mogły też podzielić się swoją dobrocią z nieobecnymi kolegami, dekorując więcej ciasteczek właśnie dla nich. I już tylko czekać jak nadejdzie Boże Narodzenie…


Starsze wpisy