„ŚWIĄTECZNE ZABAWY Z KOLOREM CZERWONYM” W GRUPIE „JEŻYKÓW”

18 grudnia w ramach Wigilii grupowej, odbyły się u nas „Świąteczne zabawy z kolorem czerwonym” jako kolejne wydarzenie z cyklu zajęć „Jeżyki poznają kolory”.

Skoro cały dzień poświęcony był tej barwie, nie mogło zabraknąć w naszej sali wyjątkowej postaci, która uwielbia czerwień, czyli Mikołaja.  Aby uatrakcyjnić oczekiwanie na przyjście gościa odbyły się różne zabawy o tematyce bożonarodzeniowej.

Jeszcze przed śniadaniem dzieci miały za zadanie dopasować elementy garderoby Mikołaja do odpowiednich części jego ciała.  Już po porannym posiłku przedszkolaki uczestniczyły w świątecznych zagadkach ukrytych pod sylwetami mikołajowych worków, gdzie trzeba było znaleźć elementy czerwieni czy przeliczaniu reniferów w zaprzęgu Mikołaja. Udaną zabawę bożonarodzeniową nagle przerwał odgłos dzwonka wyczekiwanego gościa. Gdy w progu sali stanął Mikołaj oczy Jeżyków przybrały wielkość monet pięciozłotówkowych!! =)

Gdy Mikołaj zajął honorowe miejsce przy choince dzieci zaprezentowały mu wiersze, piosenki z pasowania, ale także specjalnie przygotowane na jego przyjście piosenki i kolędę. Dzieci pokazały też, że potrafią ładnie uczestniczyć w zabawach muzyczno-ruchowych. Nawet udało nam się namówić Mikołaja do wspólnej zabawy w pociąg! Chętne dzieci także mogły zapoznać się z gościem i uścisnąć jego dłoń.

Mikołaj był zachwycony prezentacją i grzecznością Jeżyków, dlatego w ramach podziękowań zostawił nam 2 wielkie wory prezentów z zabawkami do sali, ale do domu też były przygotowane upominki. Po pożegnaniu gościa Jeżyki usiadły do symbolicznego poczęstunku.

Serdeczne podziękowania przesyłamy P. Andrzejowi  – tatusiowi Leona za uatrakcyjnienie jeżykowego spotkania bożonarodzeniowego swoją obecnością w przebraniu Mikołaja.  Dziękujemy za poświęcony czas oraz trudy znoszenia przebrania mikołajowego. Obecność Mikołaja w jeżykowej sali na pewno była wyjątkowym wydarzeniem dla dzieci i zapisze się w ich pamięci na długi czas!

„Jeżykowe” Redaktorki


Starsze wpisy