PRZEDŚWIĄTECZNY CZAS W „JEŻYKACH”

Święta Bożego Narodzenia to bardzo ciepły i magiczny czas .Tak też było w „Jeżykach”.Przygotowania  rozpoczeliśmy dość wcześnie , dekorując salę w elementy świąteczne  , ubierając choinkę , wieszając girlandę z lampkami i oczywiście tradycyjnie jak co roku w każdej grupie , tak i u nas było dekorowanie pachnących pierniczków. Robiliśmy też świąteczne prace plastyczne : mikołajowe skarpety i „ciastka” z dzwoneczkiem . Pani opowiadała o tradycjach Bożonarodzeniowych i aby pachniało świętami przystrajałyśmy mandarynki goździkami. Mieliśmy też upominki Rodzicom , które własnoręcznie zrobiliśmy.

Nasza „Jeżykowa „ koleżanka – Kornelia Kajewska wzięła udział w konkursie recytatorskim w Mikołajkowej Gali Przedszkolaków w MDK , recytując wiersz pt” Trzy bałwanki”. Zdobyła nagrodę w swojej kategorii wiekowej .

Gratulujemy!

Braliśmy też aktywnie udział w świątecznej audycji muzycznej , śpiewajac kolędy i akompaniując na instrumentach perkusyjnych.

Przed Świętami odwiedzili  nas uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Białymstoku z kółka teatralnego , którzy zaprezentowali własną interpretację wiersza J. Tuwima „Lokomotywa”, przeczytali też fragment opowiadania , zachęcając „Jeżyki” do czytelnictwa. Wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę „ Przybieżeli do Betlejem „  a potem były „żółwiki „ ,”piątki” i inne formy zapoznania się.  Umówiliśmy się na spotkanie wiosną i wówczas „Jeżyki „ również będą chciały pokazać swoje zdolności aktorskie.

To był bardzo ciekawy i aktywny czas dla wszystkich „Jeżyków”. Czekamy z utęsknieniem na Święta Bożego Narodzenia i oczywiście na Św. Mikołaja i prezenty.


Starsze wpisy