Jak Żabki świętowały

Nadszedł ten niezwykły moment – świąteczne spotkanie w grupie. Odświętne stroje i takie nastroje towarzyszyły Żabkom od samego rana. Po śniadaniu zgromadziliśmy się wokół świątecznie udekorowanego stołu. Przy blasku świecy wysłuchaliśmy ilustrowanej postaciami opowieści o narodzinach Jezusa w Betlejem. Po tym nastąpił wzruszający moment dzielenia się opłatkiem. Dzieci, za przykładem pań, ze szczerością  i prostotą składały sobie wzajemnie i paniom płynące z serduszka życzenia.

Wspólnie zaśpiewały „Przybieżeli do Betlejem pasterze” włączając do tego wdzięczne gesty. Przy stole, przy melodiach kolęd, próbowały świątecznych smakołyków, spośród których hitem okazał się kompot z suszonych owoców (kosztowany dzięki uprzejmości naszych pań kucharek). Zrobiliśmy też pamiątkowe „Żabkowe” zdjęcie przy naszej oryginalnej choince. Później obejrzeliśmy radosne jasełkowe przedstawienie, korzystając z zaproszenia pań i dzieci z grupy „Biedronki”, za które bardzo dziękujemy. Nie mogło zabraknąć też podarunków, jak na świąteczne spotkanie przystało. Dzieci odchodząc do domu zabrały drobne upominki oraz samodzielnie dekorowane pierniki i obrazki ze świątecznymi motywami dla rodziców.

Pozostając w świątecznym nastroju już w nowym roku doczekaliśmy rozstrzygnięcia grupowego konkursu „Ozdoba na przedszkolną choinkę”. Prace wszystkich 14 uczestników zasłużyły na nagrodę i takie też przyznano, biorąc pod uwagę pomysłowość, zaangażowanie, użycie surowców wtórnych czy materiału przyrodniczego. W tym miejscu dziękujemy przedszkolnej Radzie Rodziców za sponsorowanie pamiątkowych dyplomów i prezentów.


Starsze wpisy