IDĄ ŚWIĘTA …. – WIGILIA U „MYSZEK”

Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię. Dla wielu z nas to czas spotkań w rodzinnym gronie,  dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólne kolędowanie. Czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia w naszej grupie „Myszki” zakończyła wspólna wigilia, która odbyła się 18.12.2019.

            Wigilia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej  „Myszkowej” rodzinie obchodzimy go bardzo uroczyście. W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę zwiastującą narodziny Dzieciątka Jezus dzieci uczestniczyły w cyklu zajęć dydaktycznych mających na celu przygotowanie ich do świadomego udziału w nadchodzących świętach. Wraz ze swoimi Paniami rozmawiały o tradycjach i zwyczajach świątecznych :o ubieraniu choinki, sianka , które trzeba włożyć pod obrus, o łamaniu się opłatkiem, wspólnym kolędowaniu,  pierwszej gwiazdce i o pustym nakryciu dla niespodziewanego gościa. Dowiedziały się również jakie potrawy powinny znaleźć  się na stole wigilijnym oraz uczestniczyły w przygotowaniach dekoracji świątecznych i ozdób choinkowych.

            W dzień przedszkolnej Wigilii w naszej grupie od rana panowała radosna atmosfera. Piękne dekoracje, choinka i odświętne stroje wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. „Myszki” bardzo chętnie pomagały w przygotowaniach. Wspólnie nakrywały do stołu, ustawiały krzesła, rozkładały serwetki. Gdy już wszystko było gotowe nastał wspaniały moment dzielenia się opłatkiem i składania świątecznych życzeń. Następnie zasiedliśmy do stołów aby posmakować pyszności jakie zostały na ten dzień przygotowane. Nasze „Myszki” są bardzo grzeczne przez cały rok więc podczas wspólnego kolędowania odwiedził nas Święty Mikołaj, który obdarował dzieci prezentami. Cała uroczystość przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Tego typu spotkania niosą zawsze ze sobą radość i uśmiech dziecka i na długo pozostają w naszych sercach.

                                                                                                                               „Myszki”


Starsze wpisy