Świąteczny czas u Biedroneczek to bardzo pracowity czas

         Świąteczny czas u Biedroneczek to bardzo pracowity czas: dekoracja sali, ubieranie choinki, wykonywanie świątecznych prezentów, pieczenie pierniczków.

         Dzieci bardzo lubią gdy zbliża się zimowy, magiczny czas, kiedy sala wzbogaca się o nastrojowy blask lampek i mnóstwo świątecznych ozdób a wszystkie dzieci czekają na ważnego dla nich gościa św. Mikołaja i marzą o prezentach jakie od niego dostaną.

         W tym roku Biedroneczki stworzyły wyjątkowy nastrój poprzez pieczenie pierniczków. Odpowiednio ubrane w fartuszki i chusteczki na głowę przystąpiły do pracy. Każdy wybierał sobie kształt wymarzonego pierniczka, dokładnie wycinał kształt z ciasta. Wspólnie układaliśmy pierniczki na piekarnikowej blaszce i zanosiliśmy je do przedszkolnej kuchni. Następnie przystąpiliśmy do ozdabiania naszych wypieków.    Mamy nadzieję, że wszystkim będą tak smakować jak nam.

         W naszej sali nie mogło zabraknąć również choinki, pod którą Mikołaj mógłby zostawić dla nich prezenty. Dlatego też tak chętnie Biedroneczki zabrały się za dekorację świątecznego drzewka. Po wspólnym udekorowaniu choinka stanęła w naszej sali przystrojona w bombki, łańcuchy i inne świąteczne ozdoby. Teraz już wystarczy czekać na przyjście świąt.


Starsze wpisy