Mikołajki w przedszkolu

Zbliża się magiczny czas  Świąt Bożego Narodzenia, a wraz z nim to co dzieci lubią najbardziej: choinkę, pierniczki,  Mikołaja i prezenty.

Dlatego też zgodnie z tradycją 6 grudnia uroczyście obchodziliśmy w przedszkolu mikołajkowe święto. Przedszkolaki  przygotowywały się z niecierpliwością na to wydarzenie. Wcześniej wykonały piękne prace plastyczne o tematyce mikołajkowej, uczyły się wierszy i piosenek,  a starszaki nawet napisały „obrazkowe listy” do Św. Mikołaja. W całym przedszkolu pojawiły się tajemnicze skarpety, a dzieci wciąż do nich zaglądały z nadzieją na niespodziankę.

W  dniu Mikołajek nasze przedszkolaki  zamieniły się w pomocników Mikołaja i przyszły do przedszkola w czerwonych czapeczkach. Już od rana zastanawiały się czy Mikołaj odwiedzi  ich salę i czy przyniesie prezenty.  Cierpliwości to dopiero się uczymy…, więc czas oczekiwania umiliła dzieciom zabawa taneczna poprowadzona przez instruktorki  akademii „Paaro”. Ale cóż to?. .. tancerze już zmęczeni, a Mikołaja wciąż nie widać. Wracają więc dzieci do swoich sal, a tam niespodzianka!  Worki pełne zabawkowych prezentów!  Widocznie Mikołaj przyszedł, kiedy wszyscy wesoło bawili się w rytmie głośnej muzyki i jak zwykle bardzo zapracowany popędził do kolejnego przedszkola.

Dziękujemy kochany Mikołaju, że nie zapomniałeś o nas! Dziękujemy  za wszystkie wspaniałości i wprowadzenie nas w czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia!


Starsze wpisy