„Jeżykowe” baraszkowanie- zajęcie prowadzone Metodą W. Sherborne w „Jeżykach”

14 listopada część rodziców nie czekała po odbiór swojej pociechy, tak jak zwykle, w szatni, ale w sali gimnastycznej. Dlaczego? Bo w tym dniu odbyło się zajęcie prowadzone Metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne poprowadzone przez P. Grażynkę z naszego przedszkola dedykowane wyłącznie naszej grupie.

Dzieci przywitały swoich rodziców zabawą paluszkową, a następnie zaprosiły do krótkiej rozgrzewki przed baraszkowaniem na podłodze. Niestety w ferworze wrażeń i emocji ten fragment spotkania nie został udokumentowany zdjęciami… =)

Rodzice przez całą godzinę chętnie uczestniczyli ze swoimi maluszkami w proponowanych zabawach przez P. Grażynkę. Miło było patrzeć na roześmiane i przeszczęśliwe buźki Jeżyków podczas rodzinnej zabawy, jak również na zaangażowanych i równie radosnych rodziców.  Z pozoru niewinne zabawy realizowane podczas tych zajęć przy regularnym uczestnictwie przynoszą wiele korzyści dla dziecka, gdyż:

  • wspomagają jego rozwój poprzez ruch, kontakt wzrokowy i emocjonalny z rodzicem,
  •  doskonalą orientację przestrzenną, jak i w schemacie własnego ciała,
  • wzmacniają jego poczucia bezpieczeństwa oraz pewność siebie.

A jakie są korzyści dla rodziców?… Cudowanie spędzony czas ze swoim skarbem, wzmacnianie więzi z dzieckiem oraz „odhaczona” siłownia lub aerobik w tym dniu.  =)

Gorąco polecamy i zapraszamy do udziału w zajęciach prowadzonych Metodą Weroniki Sherborne w naszym przedszkolu. Szczegóły dotyczące tych spotkań znajdują się na tablicy głównej w holu.

„Jeżykowe” Panie

 


Starsze wpisy