Dzień Pluszowego Misia w „Jeżykach”

„Miś pluszowy,miś kudłaty ,

Biały , czarny lub łaciaty.

Wszystkie misie my kochamy ,

Bo ich święto dzisiaj mamy.”

 

    „Jeżyki” podobnie jak wszystkie dzieci na całym świecie kochają pluszowe misie i w dniu Święta Pluszowego Misia postanowiły to uczcić. Każde dziecko  przyniosło do przedszkola ulubionego misia , przedstawiły je , a my gorąco biliśmy brawa każdemu misiowi .

    Pani opowiedziała zabawną anegdotę o tym , co skłoniło pewnego właściciela sklepu z zabawkami do uszycia pluszowego misia , a było to bardzo dawno dawno temu , w dalekiej Ameryce. Pierwszy miś o imieniu Tedy podbił serca dzieci na całym świecie i tak zostało do dziś , miś to prawdziwy przyjaciel każdego dziecka , pocieszy , zrozumie i przytuli.

    W  Dniu Pluszowego Misia „Jeżyki” postanowiły świetnie bawić się ze swoimi przytulankami. Po recytacji wiersza „Kto misiowi urwał ucho ?” Cz. Janczarskiego , rozpoczęły się ciekawe misiowe gry i zabawy : układanie  puzzli , chodzenie po misiowych śladach , zabawy kolorową chustą z misiem , przeciąganie liny , a duży miś pilnował , aby wszyscy równo i bez oszukiwania wykonywali tę konkurencję. W tym czasie pozostałe misie siedziały na kolorowych krążkach  i bacznie obserwowały dzieci czy grzecznie się bawią. Były też inne konkursy i zadania do wykonania : nawijanie na patyczek główki misia na sznureczku , zabawy spinaczami – doczepianie pazurków misiowym łapkom i wiele innych.

   Każdy miś dostał naklejkę „Miś na medal”a dzieci medale – „Przyjaciel Pluszowego Misia”.

Po zabawie była pora na małe misiowe co nieco , żelki i waflowe misiowe figurki  . Wiadomo , że misie lubią miodek , a dzieci słodkości , więc wszyscy mieli smaczne drugie śniadanie.

     Od tej pory w „Jeżykach „  Pluszowy Miś będzie bardzo lubianą przytulanką i na pewno  częściej będziemy się z nim bawić.

                                                                         Dziękujemy  za miłą i wesoła zabawę.

                                                                                  „Jeżykowe” Panie.


Starsze wpisy