Udział w akcji „Sprzątanie Świata”

23 września dzieci naszego przedszkola wzięły udział w akcji proekologicznej „Sprzątanie Świata – Polska 2019” pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy” pod patronatem Departamentu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Nasze przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki ochoczo zajęły się zbieraniem i segregowaniem śmieci. Dzieci 6-cioletnie z grupy „Biedroneczki” i 5-cioletnie z grupy „Przyjaciele Kubusia Puchatka” porządkowały teren Parku Zwierzynieckiego, dzieci 4-letnie z grupy „Myszki”  teren Parku Planty. Natomiast maluszki z grupy „Troskliwe Misie” pomogły w sprzątaniu ogrodu przedszkolnego.

Mamy nadzieję, że cel akcji, jakim było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania świata został osiągnięty, a  dzięki podjętym działaniom wychowamy przyszłe pokolenie świadome konieczności dbania o czystość najbliższego środowiska i całej naszej planety.