Jak mija czas u Słoneczek III?

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, z czego ogromnie się cieszymy, bo brakuje nam spacerów i pobytów na świeżym powietrzu, ale nie oznacza to, że przez ostatnie miesiące nudziliśmy się i próżnowaliśmy. Wręcz przeciwnie – było pracowicie, twórczo i wesoło!

Przełom października i listopada był bardzo kreatywny, ponieważ z naszej sali zniknęły zabawki, pojawiło się natomiast wiele przedmiotów i różnorodnych materiałów (butelki plastikowe, kartony i kartoniki, wszelkiego typu opakowania itp.), z których mogliśmy budować, konstruować, ustawiać, podrzucać, łapać, przelewać i długo można by wymieniać co jeszcze, bo pomysłowość Słoneczek III w tej kwestii przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Wbrew pozorom dzieci wcale nie tęskniły za zabawkami, świetnie bawiły się tym co wraz z Rodzicami udało nam się zgromadzić.

W listopadzie uczyliśmy się jak wyglądają nasze symbole narodowe, słuchaliśmy Hymnu Polski, poznawaliśmy barwy narodowe przygotowując się w ten sposób do obchodów 100-tnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Kiedy pogoda pozwalała nam na jesienne spacery odwiedzaliśmy miejsca upamiętniające ważne historycznie wydarzenia.

Wspólnie przygotowaliśmy też pyszne muffinki na zajęciach kulinarnych ph. ,,Muffinki wypiekamy, jesienną szarugę przeganiamy”. Dzieci były bardzo zaangażowane w przygotowanie babeczek, bo wiedziały że efektem naszej pracy będzie degustacja. Było aromatycznie i zarazem pysznie.

Chłopcy bardzo ucieszyli się z nowego warsztatu z narzędziami, który jest nowym meblem w naszej sali. Mamy teraz kącik małego majsterkowicza z prawdziwego zdarzenia.

Chociaż minione miesiące były raczej zimne i ponure, dla nas był to czas gorących przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, bogatych doznań sensorycznych, zdobywania nowej wiedzy i wielu wesołych zabaw, podczas których nawet śnieg nabierał kolorów ????


Starsze wpisy