Serduszkowe zabawy u „Słoneczek”

W przeddzień Walentynek „Słoneczka I” i „Słoneczka II” spotkały się, by wspólnie spędzić czas na miłej „serduszkowej” zabawie. Wszyscy tego dnia przybyli do przedszkola, ubrani na czerwono i ze zrobioną w domu wspólnie z rodzicami kartką przyjaźni dla wylosowanego kolegi lub koleżanki.

Na początek maluchy przywitały się piosenką „Serce wita dzieci”. Następnie poznawały polisensorycznie kolor czerwony. Nie tylko oglądały zgromadzone przedmioty mające tę barwę, ale również poznały, że czerwony kolor jest barwą ciepłą dotykając ciepłego kominka i może pachnieć różą. Dalej przedszkolaki bawiły się przy piosence o serduszku na melodię utworu „Mam chusteczkę haftowaną” . Był też czas na odnajdywanie takich samych serc oraz na zabawę z serduszkami, w której trzeba było słuchać poleceń pań, co należy z nimi zrobić. Dzieci stworzyły także łańcuch przyjaźni z sylwet serc, na których były odrysowane i podpisane ich dłonie. Potem przyszedł długo wyczekiwany moment, w którym „Słoneczka” obdarowywały się kartkami przyjaźni i innymi drobiazgami przygotowanymi w domu.

Na koniec pozostało tylko delektować się czerwonym i „serduszkowym” poczęstunkiem, w skład którego wchodziły własnoręcznie upieczone dzień wcześniej przez „Słoneczka” i panie maślane ciasteczka o kształcie serc oraz czerwone serca z galaretki, a także czerwone soki owocowe lub warzywne. Dziękujemy rodzicom za  wspaniałe zaangażowanie się, dzięki któremu zabawa sprawiła przedszkolakom ogromną radość.


Starsze wpisy